Zestaw naprawczy znajdujący się w każdym ciągniku

Będą rolnikiem musimy liczyć się z tym, że niektóre elementy silnika naszego ciągnika lub kombajnu z czasem zostaną wyeksploatowane. Producenci produkujący części dla maszyn rolniczych przychodzą w takich przypadkach z pomocą ponieważ wytwarzają oni specjalne zestawy naprawcze przystosowane do konkretnych modeli pojazdu bądź silnika. 

Elementy zestawu naprawczego 

tani zestaw naprawczy C-360Według wielu rolników podczas żniw posiadanie zestawu naprawczego w schowku maszyny rolniczej jest rzeczą niezbędną. Podczas silnego eksploatowania silnika nigdy nie wiemy kiedy taki zestaw może się przydać. W ciągnikach starego typu było mnóstwo części, które należy regularnie serwisować oraz kontrolować ich stan techniczny. Reasumując dzisiejszy rolnik musi posiadać tani zestaw naprawczy C-360 jest modelem Ursusa który wymaga szczególnej uwagi ze względu na moc silnika, niektóre części zamontowane w tym pojeździe wymagają specjalnej kontroli do której zestaw naprawczy nadaje się idealnie. W skład takiego zestawu wchodzą między innymi wszystkie niezbędne uszczelki jednostki napędowej oraz tłoki poruszane przez wał korbowy. W przypadku stwierdzenia jakiś nieprawidłowości w pracy silnika jedna z uszczelek zostaje wymieniana na miejscu, ponieważ silnik zamontowany w  tym modelu Ursusa posiada bardzo prostą budową i każdą pracę serwisową można przeprowadzić na miejscu przy wykorzystaniu podstawowych narzędzi znajdujących się w każdej skrzynce naprawczej. 

Podsumowując posiadanie kompletnego zestawu naprawczego jest rzeczą obowiązkową np podczas corocznych żniw. W przypadku wykorzystania któregoś z elementów komplet taki można na bieżąco uzupełniać dokupując wykorzystaną część. Ceny takich zestawów są zależne od ich wielkości oraz przeznaczenia. Specjaliści zalecają kupno zestawów sprawdzonych producentów.