Zawory EGR w autach

Mechaniczny (pneumatyczny) zawór EGR zawracają część spalin z silnika (5% do 15%) z powrotem do procesu spalania. Zapewnia to całkowite spalenie paliwa przy jednoczesnym zmniejszeniu produkcji szkodliwych gazów, takich jak podtlenek azotu. Mówiąc najprościej, jest to zawór, który otwiera się i zamyka w razie potrzeby. Niektóre pojazdy mają elektryczny zawór EGR, podczas gdy inne są mechaniczne.

Funkcje zaworu EGR

zawór egr renault scenicZalety w pełni funkcjonującego zaworu EGR to przede wszystkim mniejsze emisje spalin. Zawracany gaz utrzymuje chłód silnika, hamując wytwarzanie szkodliwych gazów, takich jak podtlenek azotu, który może powstawać tylko w temperaturach powyżej 2500 Fahrenheita. Redukcja utraty przepustnicy w silnikach o zapłonie iskrowym oraz wydłużona żywotność komory silnika, zmniejszając jej ekspozycję na wysokie temperatury to kolejne z pozytywnych aspektów posiadania zaworu EGR w samochodzie. Sterowany próżniowo zawór EGR jest łatwy do przetestowania za pomocą ręcznej pompy próżniowej. Jeśli zawór EGR otworzy się i próżnia utrzyma się przez ponad minutę, zawór EGR działa. Jeśli membrana próżniowa wewnątrz zaworu EGR przecieka, podciśnienie spadnie. Po zwolnieniu próżni zawór powinien się całkowicie zamknąć. Przewody próżniowe i solenoid sterujący muszą być również przetestowane. Wiele nowoczesnych samochodów jest wyposażonych w elektrycznie sterowany zawór EGR. Bez narzędzia do skanowania trudno go przetestować. Mechanicy w salonie testują elektrycznie sterowany zawór EGR, gdy silnik pracuje na biegu jałowym. Zawór EGR Renault Scenic jest łatwo dostępny w wielu sklepach. Jest to element eksploatacyjny, który z czasem się zużywa.

Zawór recyrkulacji spalin jest elementem powszechnie spotykanym w wielu pojazdach drogowych. Jest częścią systemu recyrkulacji spalin (EGR) pojazdu, systemu emisji spalin zaprojektowanego do recyrkulacji spalin z powrotem do wlotu pojazdu w celu zmniejszenia temperatury cylindra i emisji NOx. W czasach gdy ludzie emitują coraz więcej spalin do środowiska, zawór EGR jest bardzo potrzebny w wielu autach.