Zastosowanie szkieł szafirowych

Jestem ogromnym fanem zegarków. Posiadam ich wiele w swojej kolekcji. Mam zarówno egzemplarze bardzo tanie, jak i naprawdę drogie. Lubię dobierać zegarek adekwatnie do swojego stroju, czy do czynności, jaką będę wykonywał. Mam tez sporą wiedzę o zegarkach i nie ukrywam, ze jeśli ktoś chce mi zrobić najlepszy prezent, to powinien podarować mi zegarek.

Zegarek ze szkłem szafirowym

szkła szafiroweGdy wiem, że będę wykonywał jakieś prace majsterkowicza wybieram zegarek odporny na wszelkie wstrząsy. Niektóre mechanizmy mogłyby się zwyczajnie popsuć podczas wiercenia, czy szlifowania. Zawsze tez jakiś odłamek może spaść na zegarek i go uszkodzić. Mam trzy zegarki z gumowymi paskami. Są odpowiednie, kiedy wybieram się nad wodę i chcę trochę popływać. Wodoszczelność w takim przypadku to ogromna zaleta. Natomiast kiedy chcę wyglądać elegancko podczas spotkań biznesowych, wybieram zegarki na świetnie prezentującej się srebrnej bransolecie albo na klasycznym, skórzanym pasku. Ważne, żeby pasek był z naturalnej skóry wtedy się nie przeciera. Posiadam jeden zegarek szwajcarski z brązowym paskiem. Zegarki szwajcarskie mają szkła szafirowe, Jest to najdoskonalsze szkło, ponieważ ma najwyższą odporność na zarysowania. Może służyć wiele lat, a mimo to tarcza jest bardzo przejrzysta i nie robi się matowa. Dzięki temu nawet po wielu latach zegarek wygląda jak nowy. Szkło to jest odmianą korundu, czyli minerału szlachetnego z tlenkiem aluminium.

Produkcja szkiełek szafirowych do tarcz zegarków jest dosyć wymagająca i skomplikowana. Do jego obróbki wykorzystuje się piły i kamienie szlifierskie zbudowane z diamentu. Szkiełka poleruje się z wykorzystaniem proszku wykonanego z czystego, diamentowego pyłu. Produkcją szkła szafirowego zajmują się tylko wyspecjalizowane fabryki, na przykład w Szwajcarii.