Zastosowanie bramy ppoż

W obliczu pożaru, żaden budynek nie jest bezpieczny, ponieważ wszystkie materiały z jakich jest wykonany są podatne na działanie ognia. Jednak można zastosować pewnego rodzaju zabezpieczenia, które uniemożliwiają rozprzestrzenianie się ognia.

Jak wyglądają bramy przeciwpożarowe?

brama ppoż rolowanaW celu ochrony przed pożarem, stosowane są różne metody i przede wszystkim dzieli się je na bierne i czynne. Bierne montowane są jeszcze na etapie budowy budynku, natomiast czynne mogą być wykonane w każdej chwili. Do czynnych zaliczane są wszelkiego rodzaju alarmy, czujniki, sprzęt gaśniczy czy specjalne modele drzwi i okien. W większości galerii handlowych, obiektach sportowych, powierzchniach magazynowych czy halach produkcyjnych montowana jest brama ppoż rolowana, która jest skutecznym mechanizmem uniemożliwiającym rozprzestrzenianie się ognia. Jest ona w pełni automatyczna, dzięki czemu w momencie wystąpienia zagrożenia zostanie zamknięta. Służy ona do wydzielania strefy pożarowej i często chroni też przed rozprzestrzenianiem się dymu na dalsze pomieszczenia. Jest ona wykonana ze specjalnej elastycznej tkaniny ognioodpornej, która wykazuje wysoką wytrzymałość. Zaleta tego typu bram przeciwpożarowych jest możliwość indywidualnego dostosowani rozmiaru pod klienta, zatem mogą mieć niestandardowe rozmiary. Wbrew pozorom cała konstrukcja bramy jest bardzo lekka, co stanowi jej niewątpliwą zaletę. Bramy przeciwpożarowe rolowane są doskonałą alternatywą dla standardowych stalowych bram, które zabierają wiele miejsca.

Jeżeli chodzi o cenę i montaż, to bramy rolowane są Znacznie tańsze i szybsze w wykonaniu. Ponadto mają szersze zastosowanie, ponieważ mogą być produkowane pod konkretny wymiar, zatem sprawdzą się dosłownie wszędzie, gdzie są potrzebne tego typu zabezpieczenia.