Zasady pielęgnacji psów

 

O naszego czworonożnego przyjaciela powinniśmy oczywiście dbać w umiejętny sposób. Warto raz na jakiś czas wybrać się do psiego fryzjera i wykonać kilka niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych, aby nasz pupil mógł cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem przez długi czas.

Zależność między sposobem strzyżenia, a sierścią psa

strzyżenie krótkowłosych psów w WarszawieStrzyżenie krótkowłosych psów w Warszawie pomaga w utrzymaniu ładnego, zdrowego wyglądu sierści. Przede wszystkim strzyżenie wymaga wprawy, profesjonalnych umiejętności oraz umiejętnego podejścia do zwierząt, tak aby zabieg przebiegł spokojnie i bezstresowo dla naszego pupila. Oczywiście skrócenie sierści jest korzystne zarówno dla zwierzaka jak i właściciela, ponieważ zabiegi pielęgnacyjne są znacznie mniej uciążliwe, ograniczają się jedynie do regularnego szczotkowania, które psy zazwyczaj wręcz uwielbiają. Psy o krótkiej sierści nie sprawiają właścicielom takiego problemu w okresie linienia, tak więc życie z krótką sierścią zarówno dla psa jak i właściciela jest po prostu łatwiejsze. Sprawa się nieco komplikuje kiedy mamy do czynienia z rasowym psem, którego chcemy przygotować na wystawę. W tym wypadku sprawa jest znaczniej bardziej skomplikowana ponieważ, fryzjer musi ostrzyc psiaka zgodnie z obowiązującym wzorcem danej rasy. Tak więc groomer, inaczej psi fryzjer musi mieć duże umiejętności oraz wiedzę. Psiaki podczas strzyżenia mogą by zestresowane, zwłaszcza gdy jest to ich pierwsza wizyta w salonie fryzjerskim. Dlatego kluczowe są umiejętności groomera.

Obecnie wymaga się wykształcenia oraz prawdziwych umiejętności związanych z  podejściem do zwierząt, z rozumieniem ich potrzeb i uczuć oraz odpowiednią reakcją na zachowania psa. Ważne jest aby fryzjer wprowadził bezpieczną i spokojną atmosferę, tak by nasz pupil nie był wystraszony przez cały czas trwania zabiegu.