Zarządcy działający w imieniu właściciela kamienicy

 

Stan kamienic w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Niestety właściciele często wymagają od mieszkańców wysokich czynszów tylko ze względu na lokalizację, a nie zwracają uwagi na to, w jakim stanie jest budynek i jak muszą mieszkać jego mieszkańcy.

Zarządca zajmujący się przygotowaniem i podpisywaniem umów najmu

zarządzanie kamienicami - KrakówJeśli właściciel nie radzi sobie z zadaniami dotyczącymi utrzymania kamienicy w jak najlepszym stanie, powinien przekazać to zadanie profesjonalistom. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty firm, które na co dzień zajmują się zarządzaniem budynków – również kamienic. Na stronach tych firm można sprawdzić, jakie budynki są już pod opieką danej firmy zarządzającej. W kamienicach bardzo często znajdują się nie tylko lokale mieszkalne, ale również lokale użytkowe – zwłaszcza na parterze kamienic. Mogą to być obiekty gastronomiczne, sklepy z elektroniką, odzieżą, sklepy spożywcze, gabinety lekarskie. Możliwości jest wiele. Oczywiście zarządzanie kamienicami – Kraków ma na celu podejmowanie różnych zadań, dzięki którym zainteresowanie kamienicą wzrośnie, a właściciel będzie mógł zarobić więcej pieniędzy. To zarządcy nieruchomości będą w imieniu właściciela kamienicy podpisywać umowy najmu lokali użytkowych i mieszkalnych. To oni będą też przygotowywać takie umowy. Właściciele często nie mają pojęcia, jak powinna wyglądać prawidłowa umowa najmu – tak, by miała jakąkolwiek wartość prawną.

Zarządca poradzi sobie z tym zadaniem i przygotuje odpowiednie umowy, w których wszystko będzie zawarte, bez żadnych niedopowiedzeń. Poza tym to właśnie zarządca będzie kontaktował się z najemcami w imieniu właściciela budynku i nie podejmie żadnego działania bez jego zgody. Współpraca z firmami zarządzającymi jest korzystna dla właściciela, bo nie musi się on zajmować codziennymi sprawami kamienicy.