Zalety wykorzystania LPG w samochodzie

 

Na ulicach polskich miast często możemy spotkać auta, w których jako paliwo wykorzystuje się gaz LPG (z ang. Liquified Petroleum Gas). Instalacje gazowe są często montowane w samochodach używanych. Jednak przy kupnie nowego auta również możemy wybrać wariant z instalacją LPG. Jakie są zalety wykorzystania takiego paliwa i jak znaleźć warsztat, który zamontuje instalację gazową?

Montaż instalacji w Rzeszów

instalacje gazowe w RzeszowieBiorąc za przykład miasto Rzeszów, możemy zauważyć że wiele warsztatów wyspecjalizowało się w montażu instalacji LPG w samochodach. W związku z tym instalacje gazowe w Rzeszowie możemy zamontować w naszym aucie, korzystając  usług wielu firm znajdujących się na terenie miasta. Do wyszukania odpowiedniego specjalisty, w rozsądnej odległości od naszego domu, możemy wykorzystać Internet oraz prasę lokalną gdzie znajdziemy wiele ogłoszeń warsztatów, które w swej ofercie proponują montaż instalacji gazowych. Jakie są zalety wykorzystania tego paliwa? Oczywiście niewątpliwą zaletą są względy ekonomiczne. Wykorzystując gaz do napędu auta możemy zaoszczędzić nie małą sumę wynikającą z niższych kosztów zakupu tego paliwa. Stąd też wielu kierowców decyduje się na montaż instalacji gazowej w swoich pojazdach z jednostkami benzynowymi. Zwróćmy teraz uwagę jaką sumę musimy przeznaczyć chcąc zamontować instalacje gazowe W Rzeszowie taka usługa, w zależności od rodzaju silnika będzie nas kosztować od około 1300 zł do 4800 zł. Nie sposób również nie wspomnieć, iż instalacje gazowe emitują znacznie mniej zanieczyszczeń (w porównaniu do jednostek benzynowych i wykorzystujących olej napędowy), dzięki czemu są bardziej przyjazne dla środowiska.

To czy warto modyfikować swoje auto, wzbogacając je o instalację gazową- musi zdecydować każdy osobiście. Biorąc jednak pod uwagę wyżej opisane zalety- jest to opcja, którą na pewno warto rozważyć. W tym miejscu trzeba również podkreślić, że nowoczesne instalacje gazowe obecnie stosowane nie pogarszają osiągów i nie wymagają częstych regulacji.