Zalety kopert z bąbelkami

Osoby prowadzące sklepy wysyłkowe bardzo często stają przed wyzwaniem dotyczącym tego, jak pakować szczególnie delikatne towary. Jest to bardzo ważne, gdyż nieodpowiednie przygotowanie przesyłki może doprowadzić do sytuacji w której nasz klient otrzyma uszkodzony towar a tym samym już więcej nie skorzysta z naszej oferty. Takie firmy wybierają do pakowania specjalny rodzaj kopert, które posiadają folię wypełnione powietrzem idealnie nadające się do ochrony nawet najbardziej wrażliwych towarów.

Miękka koperta, czyli towar dostarczony w całości

koperty bąbelkoweMyśląc o pakowaniu najbardziej wrażliwych produktów, zamawianych przez naszych klientów, należy pomyśleć o tym aby ich opakowanie było jak najmniejsze, gdyż jego wielkość ma wpływ na koszt przesyłki. Dlatego też dobrze sprawdzają się koperty bąbelkowe, są one wyposażone w specjalne bąbelki wypełnione powietrzem, dzięki którym znajdujący się w nich towar jest odpowiednio zabezpieczony przed między innymi połamaniem czy uderzeniami. Kolejną ich zaletą jest także fakt, że taka koperta jest o wiele bardziej wytrzymała i nawet w przypadku wrzucenia do sortowni, nie ulegnie ona przebiciu ani pęknięciu. Taką kopertę można zakupić niemal w każdym punkcie pocztowym oraz sklepach papierniczych, gdzie znajdziemy ich różne formaty a także grubości, co pozwoli na dostosowanie jej do określonego towaru pod względem jego czułości. Cena takiej koperty zależy od jej formatu, koloru czy grubości umieszczonej wewnątrz folii.

Jak zatem widać, pakowanie bardzo wrażliwych rzeczy nie wymaga stosowania zaawansowanych technik, wystarczy jedynie zakup odpowiedniej koperty. Opisane rozwiązanie pomaga w zminimalizowaniu ryzyka uszkodzenia towaru a także pozwala znacznie obniżyć koszty przesyłki, dzięki czemu nasi klienci będą mogli kupować towar mając pewność, że otrzymają go w całości.