Zalety izolacji natryskowej

Bardzo popularną metodą docieplania budynków jest technika z użyciem pianki poliuretanowej. Ocieplanie natryskowe polega na stosowaniu preparatu, który puchnie i zwiększa swoją objętość. Dzięki temu doskonale dostosowuje się do każdej powierzchni, wypełnia szczeliny. Metoda ta ma wielu zwolenników, stosuje się do niej między innymi piankę zamkniętokomórkową.

Pianki stosowane w izolacji natryskowej

solidna izolacja natryskowa w poznaniuJej przepuszczalność jest niska, nie przejmuje wilgoci. Tego typu pianka jest gęsta, sztywna oraz wytrzymała. Nie nadaje się do ocieplania poddasza. Jest doskonałym materiałem, który wzmacnia nośność budynku. Z kolei pianka otwartokomórkowa oddycha, charakteryzuje się dużą paroprzepuszczalnością. Przyjmuje wilgoć, co zmniejsza ryzyko powstawania pleśni w izolacji. Jest lekka, podatna na ściskanie i rozciąganie. Często stosuje się ją w izolacji poddasza, nie pęka, jest elastyczna. W wielu sytuacjach sprawdzi się profesjonalnie wykonana i solidna izolacja natryskowa W Poznaniu znaleźć można wiele firm, które oferują tego typu usługi. Metody z użyciem pianki są doskonałą alternatywą dla technik z użyciem wełny lub styropianu. Dzięki nim można szybko wykonać termoizolację, doskonale przylega do podłoża, tworzy solidną skorupę. Pianka poliuretanowa jest dobrym materiałem izolującym, który zapewnia odpowiednią wentylację, zmniejsza ryzyko występowania zagrzybienia oraz pleśni. Ocieplanie natryskowe jest metodą bardzo skuteczną i popularną w obecnych czasach.

Specjaliści korzystają z pianek otwartokomórkowych i zamkniętokomórkowych, dobierają metodę indywidualnie do potrzeb każdego klienta. Preparaty są aplikowane ciśnieniowo. Dzięki nim można zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Wykazuje właściwości izolujące, są trwałe, doskonale przyczepiają się do różnych podłoży, nie ulegają filcowaniu, są bezzapachowe i odporne na pleśń. Wzmacniają i wygłuszają konstrukcję budowlaną.