Zakup tui do ogrodu

Jedną z najbardziej popularnych roślin wybieranych w ostatnich latach do polskich ogrodów jest tuja. Drzewko to służy przede wszystkim do nasadzeń wzdłuż ogrodzeń. Tworzy ona w ten sposób bardzo pięknie wyglądający żywopłot. Warto jednocześnie zauważyć, że roślina ta przez cały rok cieszy nasze oczy pięknym, zielonym kolorem.

Jaką tuję najlepiej wybrać?

tuja szmaragd białystokJedną z największych zalet tui jest fakt, że rosną one bardzo szybko. Jednocześnie są to rośliny bardzo łatwe, jeśli chodzi o pielęgnację. Dotyczy to nie tylko warunków glebowych, ale także podlewania, czy przycinania i formowania. Tuje mają smukły i strzelisty pokrój. Z tego też powodu wyglądają niezwykle estetycznie. Na rynku dostępnych jest wiele różnych gatunków tej rośliny. Każda odmiana może cechować się nieco innym odcieniem zieleni, czy też kształtem i pokrojem. Z tego też powodu mamy bardzo dużo możliwości wyboru. jeżeli decydujemy się na zakup tui pod kątem żywopłotu powinniśmy wybrać roślinny tej samej odmiany. Zapewni to jednolity wygląd żywopłotu. Jeśli chodzi o produkt taki jak tuja szmaragd białystok posiada na swoim terenie oraz w najbliższej okolicy liczne sklepy ogrodnicze oraz szkółki tej odmiany tui. Jest ona jedną z najczęściej wybieranych odmian w Polsce. Cechuje się eleganckim, niemal majestatycznym pokrojem i dobrą odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Warto jest zatem rozważyć wybór tej odmiany do naszego ogrodu.

Decydując się na stworzenie żywopłotu z tui powinniśmy mieć świadomość, że sadzonki powinny być sadzone w odstępach około sześćdziesiąt centymetrów. Warto też pamiętać, aby roślina nie była posadzona głębiej, niż czterdzieści centymetrów. W takim wypadku może mieć ona duże problemy ze wzrostem i rozwojem. Informacje odnośnie poszczególnych gatunków i odmian powinniśmy uzyskać w sklepie ogrodniczym.