Zakup płytek chodnikowych

Mieszkając w domu wolno-stojącym, lub nawet w szeregowcu, najczęściej mamy jakiś podjazd, lub wyznaczony teren do przejścia. Przecież jakoś musimy dostać się do własnego domu. Często jest tak, że taki teren jest (mówiąc fachowo) nieuzbrojony. Co to znaczy? Po  prostu, idziemy do domu przez trawę, lub – co gorsza – po błocie. 

Brak płytek chodnikowych – jak temu zaradzić? 

płytki chodnikoweMożna nosić w reklamówce np. kaloszki i przebierać je, jak tylko zejdziemy z ulicy. Można w ogóle ściągać buty, ale w zimie to raczej nie jest polecane. Ale (mając na uwadze własną wygodę) można kupić płytki chodnikowe, które będą służyły nie tylko jako chodnik przed domem, czy podjazd dla samochodu. Takie płytki to przede wszystkim doskonała stabilność emocjonalna właściciela (który nie wścieka się codziennie na brudne, ubłocone buty i to kilka metrów przed własnym domem), oraz świetna kompozycja przestrzenna, sprawiająca wrażenie ładu i porządku w domu, przed którym stoi. Zapewne nie raz każdy z nas widział „rozgrzebany” podjazd i myślał: „Ależ fleja tam mieszka”. A wystarczy kilka (skądinąd niedrogich przecież) płytek chodnikowych i trochę czasu, aby już nikt tak o nas nie myślał. Sama płytka jest wykonana z betonu. Może posiadać różny kształt, grubość, kolor czy nawet wzór. Każdy może znaleźć coś dla siebie, jeśli tylko zdecyduje się na taki zakup. A warto, ponieważ często nasza wygoda (nie tylko fizyczna, ale i psychiczna) ma duże znaczenie dla zdrowia i nie warto jej bagatelizować.

Płytki można zakupić praktycznie w każdej większej sieci sklepów zajmujących się ogrodnictwem i budownictwem. Także transport będzie na miejscu. Ceny są zróżnicowane, jednak jeśli chodzi o płytki standardowe, cena jest za sztukę. Jeśli natomiast płytki mają jakiś wzór, cena może oscylować wokół jednego metra kwadratowego.