Zadbaj o dobry sen, kupując odpowiedni materac

W łóżku spędzamy kilka godzin dziennie, co oznacza, że na sen przeznaczamy znaczną część naszego życia. Warto wykorzystać go na regenerację i odpoczynek. Aby tak się stało, konieczne jest wygodne łóżko. Najistotniejszym elementem okazuje się materac. To od niego zależy, czy dobrze wykorzystamy czas na regenerację organizmu.

Wybierz najwygodniejszy materac

materace producentWybór materaców jest przeogromny. Warto mocno się zastanowić, zanim zdecydujemy się na taki, a nie inny. Podczas snu odpoczywać musi nasz kręgosłup, a to oznacza, że materac nie powinien być zbyt twardy, bo wtedy plecy nie układają się tak, jak powinny. Jeśli chodzi o materace producent powinien zadbać o to, by odcinek lędźwiowy był odpowiednio oparty. Oczywiście, im cięższy użytkownik łóżka, tym twardszy materac można wybrać. Producenci oferują różne rodzaje materaców. Dobrze do ciała dopasowują się na przykład piankowe. Możemy też zdecydować się na wersję lateksową, o ile nie mamy uczulenia na tę substancję. Są również materace sprężynowe czy termoelastyczne. Bardziej elastyczne materace dobrze sprawdzają się w przypadku łóżka małżeńskiego, ponieważ lepiej dostosowują się do użytkowników o różnej budowie i wadze ciała. Będą też korzystniejsze dla tych, którzy podczas snu często zmieniają pozycję, ponieważ wówczas materac dostosowuje się do kształtu naszego ciała. Oczywiście ważna jest także grubość. Jeśli mamy problemy z kręgosłupem, lepiej wybrać grubszy materac, podobnie rzecz ma się z osobami o większej wadze.

Materac powinien być wygodny i zdrowy, dlatego nie spieszmy się z jego zakupem. Poczytajmy opinie, a jeśli jesteśmy w sklepie, zapytajmy sprzedawcę o szczegóły i poprośmy o radę. Najlepsze będzie przetestowanie kilku materaców. Po spędzeniu na każdym kilku minut, będziemy wiedzieli, na którym czujemy się najlepiej.