Zabezpieczenie domu – membrana dachowa

Budowa domu to jedno z największych wyzwań w życiu. Podejmując się jej nie wystarczy wybrać projektu i zlecić jego wykonania. Trzeba zadbać o tyle szczegółów, że czasami już nie wiadomo w co ręce włożyć. Postawienie ścian to dopiero początek, a wykończenie bryły dachem nie oznacza jeszcze, że można już wejść do środka i zadbać o wystrój.

Membrana – pewność skuteczności

membrany dachoweOkazuje się, że zabezpieczenie dachu to jedna z najważniejszych spraw dla późniejszego użytkowania domu. Dobrze znać osobę, która ma o tym jakieś pojęcie, albo zwrócić się do fachowca. W większości starych budynków materiałem zabezpieczającym dach była tak zwana papa. Mimo iż technika jej wykonania i nakładania na pewno poszła do przodu, osobiście nie zaufałam temu materiałowi. Dlatego musiałam znaleźć alternatywne rozwiązanie dla swojego domu – tato polecił mi membrany dachowe. Wybór membrany zależy od konstrukcji dachu i jego pokrycia. Jakiej jednak nie zastosowalibyście w swoich domach wszystkie spełniają trzy podstawowe zadania. Po pierwsze są wiatroszczelne, co jest tak samo ważne zimą jak i latem. Pozwala to na kontrolowanie wentylacji w domu, ogranicza koszty ogrzewania i przedostawanie się wilgoci. Po drugie są wodoszczelne. Nie chodzi tu tylko o to żeby woda z deszczu czy śniegu nie lała się do domu, ale dzięki swojej strukturze membrana odprowadza wodę, która skrapla się na spodzie pokrycia dachowego. Po trzecie są paroprzepuszczalne, co pozwala na odprowadzanie pary z wnętrza budynku.

Zastosowanie membran dachowych jest bardzo korzystne nie tylko dla budynku ale i dla jego mieszkańców. Co jest dodatkowym plusem przy takim zabezpieczeniu mogę wykorzystać poddasze w dowolny sposób nie obawiając się czynników szkodliwych. Jeśli masz w planach budowę domu lub remont dachu polecam wykorzystanie membran.