Z jakiego obuwia jeździeckiego powinny korzystać kobiety?

Jazda konna jest sportem stworzonym zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Co ciekawe, wyposażenie jeźdźców i osprzęt dla konia nie różni się w zależności od płci. Panie i Panowie w sklepach internetowych i stacjonarnych z akcesoriami jeździeckimi, mogą kupić dokładnie ten sam sprzęt, z tym że niektóre produkty mogą być wyprofilowane w inny sposób, lecz nie tracą przez to swoich właściwości.

Oficerki dla kobiet – dobry wybór?

oficerki damskie jeździeckiePrzykładem stroju jeździeckiego stosowanego zarówno podczas zawodów, jak i treningów czy jazdy rekreacyjnej jest obuwie jeździeckie. To ono w dużej mierze odpowiada za komfort i bezpieczeństwo jeźdźca, a także usprawnia wydawanie poleceń i poprawia ogólną prezencję zawodnika. Najpopularniejszym rodzajem obuwia jeździeckiego są oficerki – korzystają z nich zawodnicy z całego świata, a ich spory wybór pozwala dostosować produkt idealny do danej sytuacji. Zarówno oficerki damskie jeździeckie, jak i męskie dostępne są w wersji sznurowanej, wsuwanej i zapinanej. Wykonuje się je z różnych materiałów – skóry, tworzywa sztucznego bądź gumy. W zależności od wybranego materiału może różnić się cena obuwia. Osoby początkujące, czy to kobiety, czy mężczyźni – powinny zaopatrzyć się w oficerki jeździeckie. Produkt jest bardzo wygodny, zapewnia właściwą ochronę skóry, nie zostawia śladów ani podrażnień, a szyty na miarę jeszcze lepiej wpasuje się na stopę.

Kobietom zazwyczaj bardziej niż mężczyznom zależy na tym, by ich skóra pozostała delikatna, nienaruszona. Aby uniknąć uszkodzeń ciała, warto zaopatrzyć się w odpowiednio wyprofilowane, dopasowane ubrania, w tym szczególnie obuwie jeździeckie. Zazwyczaj oficerki kupuje się raz na kilka lat, dlatego nie będzie to spora inwestycja, a pozwoli maksymalnie cieszyć się jazdą.