Wymiana systemów grawitacyjnych na rekuperacyjne w Kielcach

 

Mówiąc o rekuperacji warto skupić się na jej wpływie na zdrowie człowieka. Zwłaszcza w miastach w Polsce istnieje duży problem ze spalinami, smogiem, dymem, pyłem i wieloma innymi zanieczyszczeniami. Oprócz tego mieszkanie w mieście wiąże się często z hałasem ruchliwych ulic. Jak w tym wszystkim może pomóc rekuperator?

Rekuperator dla alergików

rekuperacja KielceOczywiście nawet posiadając w domu rekuperator, należy czasem otwierać okna. Nie jest to system, który odcina nas od świata. Jednak możemy robić to o wiele rzadziej. Urządzenie zrobi wszystko co potrzebne, aby w domu było czyste powietrze. Urządzenie filtruje, czyści i na końcu ogrzewa napływający do domu tlen. Oprócz zanieczyszczeń w miastach w powietrzu unoszą się pyłki roślin. Jest to zmora alergików, zwłaszcza w okresie wiosennym. W tym okresie przebywanie w domu z wentylacją rekuperacyjną być może uchroni alergika od kataru, zaczerwienionych oczy i swędzących wysypek. Urządzenie działa 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Dzięki temu, że filtruje powietrze bez przerwy, nie ma możliwości, aby w budynku rozwinęły się zarodniki grzyba. Z tym wszystkim przychodzi zwyczajny komfort życia. System w pełni dostosowuje się do potrzeb mieszkańców. Rekuperacja Kielce działa szybciej jeśli w pomieszczeniu znajduje się dużo osób. Usuwa przykre zapachy powstałe na przykład podczas gotowania. Kiedy w budynku nie ma nikogo, również działa, ale na zwolnionych obrotach. Po to aby nie zużywać zbyt wiele energii.

Przy tym wszystkim nie jest to system wcale kosztowny. Starsze budynki wymagają jedynie lekkich przeróbek po to, aby taki system mógł być z powodzeniem zainstalowany. Jedyne czego potrzeba to chęci. Właściciele, którzy ciągle stosują system wentylacji grawitacyjnej powinni zastanowić się nad jego zmianą w przyszłości.