Wykończenie schodów za pomocą specjalnych profili

 

Dobrze zrobione schody wymagają profesjonalnego i perfekcyjnego wykończenia. Tak jak wszędzie, również w przypadku schodów szczegóły robią różnicę. Schody mają nam służyć bardzo długo. Bez względu na to, czy są to schody wewnątrz domu czy na zewnątrz, najważniejsze jest to, aby były bezpieczne w użytkowaniu. Do tego będą potrzebne listwy wykańczające. 

Pamiętajmy o zabezpieczeniu schodów listwą

nowoczesne profile schodoweSchody pozwalają nam się przemieszczać między piętrami w domu. Rozwój techniki sprawił, że obecnie mamy możliwość tworzenia różnego rodzaju schodów, z przeróżnych materiałów. Najpopularniejsze jednak do schodu wewnętrznych niezmiennie jest drewno. Bez względu na to, z czego schody są zrobione, muszą być one przede wszystkim bezpieczne i długotrwałe. Wykończenie schodów odbywa się za pomocą specjalnych listw. Obecnie modne są nowoczesne profile schodowe, mające wbudowane lampki ledowe, dzięki czemu schody w nocy są oświetlone. Czemu służą wspomniane profile schodowe, oprócz efektów wizualnych? Przede wszystkim chronią przed niszczeniem kantów, które mają tendencje do ścierania się. Bardzo dużo listw jest antypoślizgowa. Przydaje się to zwłaszcza w przypadku schodów zewnętrznych wyłożonych płytkami ceramicznymi. Na rynku dostępne są liczne modele profilii schodowych, o różnorodnych funkcjach, kształtach, wykonane z przeróżnych materiałów. Należy zwrócić przede wszystkim uwagę na odpowiednie wymiary i dopasowanie materiału do tego, z czego mamy zrobione schody.

Szczegóły robią różnicę i zazwyczaj decydują o jakości danych rzeczy. W przypadku schodów tym istotnym szczegółem jest ich wykończenie. Służą do tego tak zwane profile schodowe, czyli specjalne listwy. Zabezpieczają one schody, oraz zapewniają ich estetyczny wygląd. W przypadku schodów zewnętrznych sprawdzają się listwy antypoślizgowe.