Wygodny sposób karmienia psów

 

Większość dzieci i rodzin chciałaby trzymać w domu jakieś zwierzątko, a najlepiej psa. Jednak nie wszyscy chętni zdają sobie sprawę z odpowiedzialności, którą razem z psem na siebie biorą. Pies to żywe stworzenie, którym trzeba się zaopiekować do końca jego życia: od szczeniaka do staruszka, a najlepiej uznać, że to członek rodziny i jako takiego traktować.

Jak opiekować się psem?

suche karmy dla psówPrzede wszystkim należy psa zabezpieczyć przed różnymi chorobami, czyli poddać go odpowiednim szczepieniom. Najlepiej mieć, tak jak lekarza rodzinnego, weterynarza, który będzie miał piecze nad naszym pupilem. Oczywiście pies musi mieć swoje posłanie, miski i stały dostęp do wody. Oprócz objawów miłości, pies musi być regularnie karmiony. Najbardziej rekomendowane są suche karmy dla psów. Są to, zgodnie z zapewnieniami producentów, produkty zawierające wszystkie niezbędne składniki wymagane do racjonalnego odżywiania. Karma jest suszona, liofilizowana i preparowana w granulki różnej wielkości. Taka karma  jest sprzedawana w torbach o różnej wadze i  wielkości. Producenci zapewniają, że karma zawiera wszystkie niezbędne witaminy i preparaty gwarantujące prawidłowy wzrost i rozwój psa. Ponadto karma adresowana jest do różnych ras i psów w różnym wieku. Sucha karma nie brudzi, nie trzeba jej przygotowywać, wystarczy nasypać na miseczkę i podać psu. Szkopuł w tym, że nie wszystkie psy akceptują tę karmę. Te które, zanim pojawiły się w schronisku lub u nowego opiekuna były karmione resztkami ludzkiego jedzenia niechętnie przestawiają się na  karmę suchą.

Najwięksi producenci psiej karmy mocno reklamują swoje wyroby. Zachęcają do zakupów dodatkowymi smaczkami, przegryzkami i gadżetami. Również reklamy, z psiakami w roli głównej,  zachęcają bezwarunkowo do zakupu i konsumpcji. Wygodną formą zakupów są sklepy on-line. Mają konkurencyjne ceny w stosunku do sklepów stacjonarnych. Zakupy przynosi do domu kurier co ma istotne znaczenie,jeśli kupujemy karmę w dużych ilościach.