Wygodne spodnie do pracy na wysokości

Zakładanie zwykłych spodni do pracy z systemem wysokościowym nie było najlepszym pomysłem, jak przekonaliśmy się podczas wykonywania pierwszych zadań na wyższych kondygnacjach. Nawet najlepsze spodnie robocze nie były bowiem zbyt wygodne, gdy zostały spięte uprzężą pasa bezpieczeństwa do pracy na wysokości.

Spodnie pasujące do pasa wysokościowego

spodnie robocze do pasaZwykłe spodnie najczęściej podwijają się lub marszczą po założeniu pasa i uprzęży bezpieczeństwa, i z czasem powodują duży dyskomfort, a nawet i otarcia skóry podczas pracy. Bardzo szybko zaopatrzyliśmy się więc w spodnie robocze do pasa bezpieczeństwa, które nie tylko posiadały wszystkie cechy normalnych spodni pracowniczych, ale również były zgodne z większością systemów wysokościowych i pozwalały na ich komfortowe używanie. Przede wszystkim, wszystkim pracownikom spodobał się fakt, iż kieszenie w owych spodniach umieszczone były niżej niż w standardowym kroju spodni roboczych. Dzięki temu, pasy i uprzęże nie ograniczały dostępu do narzędzi i części, przenoszonych w kieszeniach. Spodnie miały również tunele, przez które przeprowadzane były pasy bezpieczeństwa, a które zapobiegały marszczeniu się i ściąganiu materiału, a tym samym eliminowały dyskomfort, jaki to powodowało.

Nie różniły się poza tym zbytnio od normalnych spodni roboczych, gdyż podobnie jak one, spodnie wysokościowe dobrze chroniły pracowników przed kontaktem z substancjami chemicznymi, zapobiegały obtarciom podczas pracy i umożliwiały wygodne przenoszenie narzędzi na uchwytach, umieszczonych w spodniach. Takie spodnie mogły niemal całkowicie zastąpić normalne warianty w załogach pracujących ze sprzętem wysokościowym, gdyż nadawały się doskonale jako zamiennik normalnych spodni roboczych o ogólnym przeznaczeniu.