Wybieramy suknię ślubną dla ciężarnej

 

Ślub w ciąży nie jest już niczym wstydliwym, choć jeszcze kilka lat temu stanowił temat tabu. Powiększający się brzuszek może pojawić się zarówno w trakcie przygotowań weselnych, jak i może stać się czynnikiem napędowym do podjęcia decyzji o ślubie. Bez względu na to, jak prezentuje się chronologia wydarzeń, Panna Młoda powinna czuć się wyjątkowo podczas ślubu.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru sukienki ślubnej?

suknie ślubne dla pań w ciążyWybór idealnej sukni ślubnej stanowi dla kobie nie lada wyzwanie. Problem jest podwójny, jeśli jednocześnie musimy brać pod uwagę powiększający się z każdym miesiącem ciążowy brzuszek. Na szczęście minęły już czasy, kiedy ciążę należało skrzętnie ukrywać pod ślubnym ubraniem, by nie stała się powodem wstydu i pomówień. Dziś suknie ślubne dla pań w ciąży raczej podkreślają ten stan, bowiem nie ma nic piękniejszego niż kobieta w stanie błogosławionym. Dobór odpowiedniego fasonu uwarunkowany jest etapem ciąży w momencie, na który zaplanowany został ślub oraz po prostu wygodą ciężarnej. Jeśli termin ślubu zaplanowany jest na moment, kiedy ciąża będzie już zaawansowana, wówczas lepiej jest wybierać sukienki z wysokim stanem, które mają odcięcie zaraz pod biustem. Takie rozwiązanie jest nie tylko najbardziej wygodne, ale też umożliwia najwięcej zmian, których mogłaby dokonać krawcowa, jeśli zajdzie taka potrzeba. Oprócz sukni bardzo ważne są buty, które powinny być jak najbardziej wygodne i stabilne, bowiem upadek kobiety w ciąży mógłby być bardzo niebezpieczny dla zdrowia maluszka.

Ślub w trakcie ciąży w obecnych czasach nie jest już powodem do wstydu, a rosnącego brzuszka nie trzeba ukrywać pod weselnym ubraniem. Wręcz przeciwnie, dobrze jest wybierać modele, które odpowiednio go podkreślą, jednocześnie zapewniając przyszłej mamie wygodę i bezpieczeństwo.