Wybieramy obejmę montażową

Odpowiednie zorganizowanie kabli, połączenie różnego rodzaju węży przemysłowych czy przewodów to tylko niektóre z zastosowań opasek montażowych. Uniwersalność i ekonomiczność wynikająca z tego rodzaju zabezpieczenia sprawia, że wiele branż z powodzeniem wykorzystuje ten element.

Jak wybrać obejmę montażową?

obejma montażowaDzięki zastosowaniu specjalnych rozwiązań połączenie węży o średnich czy dużych średnicach nie stanowi problemu. Nawet jeśli rozmiar takiego węża jest trudny do ustalenia, wówczas doskonale sprawdzi się opaska zaciskowa, która dostosuje się podczas montażu do wymaganej średnicy. Obejma montażowa zaciskowa to element, który znajduje swoje zastosowanie w przypadku węży używanych do niskich i średnich ciśnień. Należą do nich węże stosowane w klimatyzacji, wentylacji czy przewodach kominowych. To bardzo praktyczny i powszechnie stosowany element, który w prosty sposób połączy określone przewody czy węże. Do zamontowania tego rodzaju rozwiązanie zwykle nie potrzebujemy żadnych dodatkowych narzędzi. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny rodzaj obejmy upewnijmy się, że wybrany materiał będzie spełniał określone warunki, wymagane w zależności od rodzaju branży oraz że wysoka jakość zapewni bezawaryjną pracę przez długi czas. Obejmy zaciskowe produkowane są zarówno z metalu, jak i z tworzyw sztucznych. Jeśli danego elementu będziemy używać do zorganizowania i spięcia kabli, wówczas zdecydowanie lepszym wyborem będzie zastosowanie obejmy plastikowej. Z kolei w przypadku, gdy zależy nam na wysokiej trwałości i zwiększonej odporności opaski, postawmy na wykonanie metalowe.

Aby cieszyć się bezawaryjną, wydajną pracą różnego rodzaju urządzeń przemysłowych, konieczne jest zastosowanie rozwiązań, które zapewnią płynną, nieprzerwaną pracę. Do najpopularniejszych i najczęściej stosowanych rozwiązań należ opaska montażowa, która umożliwia połączenie różnego rodzaju przewodów czy kabli.