Wrzosy w sprzedaży hurtowej

Wrzosy kojarzą nam się z jesienią. Te niewielkie krzewinki to piękna ozdoba zarówno ogrodów jak i balkonów czy tarasów. Jednak najokazalej wyglądają w dużych skupiskach, tworząc kwiatowe dywany o niezwykłych kolorach i urodzie. Gdzie najlepiej kupić sadzonki?

Sprzedaż hurtowa wrzosów

wrzosy - sprzedaż hurtowaWrzosy to doskonała dekoracja nawet w niewielkim ogródku, czy na balkonie, a nawet w mieszkaniu. Jeśli jednak posiadasz większą przestrzeń, pięknym rozwiązaniem może być własne wrzosowisko. Jeśli zasadzimy tam nie tylko wrzosy, ale i wrzośce, odpowiednio pielęgnowane będzie ono cieszyć kolorami przez większą część roku. Prawdziwy wrzos kwitnie od lipca do października, wrzośce od lutego do kwietnia, a nawet maja. Pojedyncze roślinki kupimy jesienią praktycznie we wszystkich sklepach ogrodniczych, supermarketach czy na bazarach. Ich cena to kilka złotych. Posadzone w ładnych doniczkach pięknie będą wyglądać w mieszkaniu czy na tarasie jako jesienna dekoracja. Jeśli jednak chcemy ozdobić większy ogród najlepiej poszukajmy ofert wrzosy – sprzedaż hurtowa. Na pewno znajdziemy wielu producentów, którzy oferują zdrowe, ładne rośliny w korzystnej cenie i posiadają różne odmiany. Najlepszym miesiącem na sadzenie wrzosów jest wrzesień, ale również miesiące wiosenne będą odpowiednie. Najlepiej czują się w kwaśnej, suchej ziemi z dodatkiem torfu, piasku i kory. Powinno się je posadzić w słonecznym miejscu, ale osłonięte od wiatrów. Nie potrzebują one zbyt mocnego nawadniania, jednak pamiętajmy o podlewaniu w upalne dni. 

Warto zainwestować we wrzosy w ogrodzie. Te fioletowe, różowe i liliowe roślinki, choć są malutkie, wyglądają naprawdę pięknie. Ponieważ wrzosy są wieloletnie, raz zasadzone pozostaną ozdobą na lata jeśli tylko zadbamy o ich odpowiednia pielęgnację.