Wpływ saun parowych na różne schorzenia organizmu

 

Korzystając z sauny parowej, można liczyć na wiele korzyści. Czasami lekarze przy schorzeniach przewlekłych zalecają swoim pacjentom korzystanie z sauny parowej. To samo robią masażyści, fizjoterapeuci, rehabilitanci. Okazuje się, że jest wiele wskazań medycznych do korzystania z sauny parowej.

Schorzenia układów ruchu i oddechowego a sauna parowa

sauny parowe domoweWśród nich należy wyróżnić przewlekłe bóle reumatyczne, które występują zwłaszcza u osób starszych. Są to bóle stawowe, bóle kości, bóle mięśniowe. Sauna parowa wpływa łagodząco na różne choroby związane z układem ruchu. Do sauny parowej może wejść osoba, która posiada łagodną postać gośćca, przewlekłe zapalenie stawów (reumatoidalne) oraz zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Przy urazach ortopedycznych również można korzystać z sauny parowej – przy załamaniach kości, skręceniach stawów, zwichnięciach, stanach zapalnych. Idealnym rozwiązaniem są sauny parowe domowe – wystarczy tylko niewielka modernizacja pomieszczenia, w którym ma znaleźć się sauna i można ją instalować. Modernizacja polega na przystosowaniu pomieszczenia do dużej wilgotności. Sauna parowa działa dobrze na choroby układu nerwowego. Wiele osób skarży się na takie dolegliwości jak dyskopatie, korzonki czy nawet neuralgie. Regularne nagrzewanie ciała eliminuje nieprzyjemne odczucia i ból, pozwala się całkowicie zrelaksować. Oprócz tego sauna parowa odpowiada za nawilżenie błony śluzowej układu oddechowego.

W związku z tym sauna parowa jest bardzo dobrym rozwiązaniem przy nawracających nieżytach górnych dróg oddechowych i chorobach dolnych dróg oddechowych. Katar, zapalenie zatok, przeziębienie – wszystkie te schorzenia można skrócić za pomocą sauny parowej. Sauna parowa zalecana jest również w wielu chorobach płuc. Wystarczy wspomnieć tutaj o astmie czy nieżycie oskrzeli.