W poszukiwaniu legowiska dla małego psa

Chcemy dla naszego małego, czworonożnego przyjaciela jak najlepiej. Karmimy go dobrej jakości karmą, wyprowadzamy na długie spacery, pamiętamy o kontrolach u weterynarza. Warto również zadbać o wypoczynek naszego pupila. Tak, by było mu miło, ciepło i wygodnie.

Jakie legowisko wybrać?

legowiska dla małych psówByć może nasz pies śpi na kanapie lub z nami w łóżku. Co dom to inne zasady. Tak czy siak należy pamiętać o tym, że pies musi mieć swój własny kącik. Taki, w którym będzie mógł być sam i odpocząć od naszego towarzystwa. Nawet najbardziej towarzyski i przylepny pies potrzebuje czasem pobyć w samotności. Zresztą, my mamy podobnie. Dlatego dobrze jest zadbać o to by jego legowisko było wygodne i odpowiedniej wielkości. Jeśli szukamy legowiska dla małych psów mamy tak naprawdę nieograniczony wybór. Możemy zdecydować się na tradycyjne posłanie ze ściankami, wypełnione drobnymi silikonowymi kuleczkami. Jest ono bardzo wygodne, miękkie, ale nie sprawdzi się jeśli nasz pies lubi gryźć przedmioty. Wystarczy jedna dziura, a skończy się ogromnym bałaganem. W tym przypadku lepsze będzie legowisko-mata. Produkuje się je z jednego kawałka pianki, obszytego materiałem. Warto wspomnieć, że jest to też jedno z tańszych legowisk. Oczywiście jeśli mamy ochotę, możemy pokusić się o jakieś bardziej nowoczesne legowisko. W sklepach internetowych znajdziemy nawet mini-kanapy dla najmniejszych psów! O ile takie jest jeszcze wygodne i bezpieczne, odradzamy legowiska imitujące piętrowe łóżko. Chociaż dzięki poduszce jest miękkie, nadal naszemu psu grozi upadek, w momencie kiedy coś mu się przyśni.

Wybór legowiska powinniśmy też dostosować do naszej przestrzeni. Zarówno wielkością, jak i wyglądem. Oczywiście unikamy zakupu zarówno za dużego jak i za małego legowiska. Dobrze też, jeśli ma ściąganą poszewkę – dzięki temu bez problemu utrzymamy je w czystości.