Uniwersalność pudrów do twarzy

Przez wzgląd na coraz to bardziej rosnącą popularność podkładów do twarzy, wiele kobiet zdecydowało się całkowicie zrezygnować z używania tradycyjnych pudrów. Skoro podkład miał właściwości matujące, to po co w takim razie jeszcze używać pudru? Zadaniem pudru jednak nie jest jedynie zmatowić naszą skórę, lecz przede wszystkim utrwalić makijaż.

Dlaczego warto stosować pudry?

sypki puder mineralny paeseNowoczesne podkłady do twarzy mają naprawdę fenomenalne formuły, które pozwalają na stworzenie bardzo naturalnego efektu końcowego. Tuż po zrobieniu makijażu mogłoby się wydawać, że nie potrzebujemy już pudru, a tymczasem bez niego możemy być niemal w stu procentach pewne, że trwałość naszego makeupu będzie stała pod wielkim znakiem zapytania. Puder bowiem ma za zadanie nie tylko matować naszą cerę, co zresztą wciąż czyni znacznie lepiej niż podkłady, ale również zadbać o trwałość makijażu. Dobrym przykładem jest tutaj sypki puder mineralny paese, który doskonale absorbuje nadmiar sebum, które nasza skóra produkuje podczas całego dnia sprawiając, że nasza twarz jest cały czas idealnie zmatowiona, aczkolwiek bez efektu maski. Ponadto ten puder doskonale też wtapia się w podkład oraz naszą cerę przedłużając właśnie żywotność makijażu. Aby puder zdał swój egzamin powinnyśmy pamiętać o jego prawidłowej aplikacji. Puder bowiem podobnie jak podkład należy wklepywać w twarz puszkiem, lub pędzlem ponieważ tylko wtedy będzie w stanie zachwycić nas swoim rezultatem.

Stosowanie pudru na podkład zapobiega też odbijaniu się fluidu na różnych powierzchniach jak np: ekran naszego telefonu lub kołnierz od bluzki. Puder też warto stosować przed nałożeniem cieni, dzięki czemu nie tylko sprawimy, że nie będą się one osypywały, ale także sprawimy, że znacznie łatwiej będą się blendowały, a ich kolory staną się bardziej wyraziste.