Tymczasowe ogrodzenia z siatki plecionej

Współczesna branża ogrodzeniowa dostarcza wysokiej jakości, funkcjonalnych produktów, których cena jest adekwatna do jakości, a jednocześnie pozwala na odpowiednie zabezpieczenie różnego typu terenów. W dużej mierze kute ogrodzenia są popularne w przypadku obiektów przemysłowych, także prywatnych domów, tereny użytkowe natomiast najczęściej ogradzane są siatkami plecionymi. 

Siatka pleciona z drutu ciągnionego 

ogrodzenia tymczasowe budowyW przypadku różnego typu ogrodzeń, które pełnią funkcję tylko chwilową, jak ma to miejsce w przypadku placów budowy lub małych i przesuwnych obiektów konstrukcyjnych, stosuje się najczęściej siatki plecione, które są tanim sposobem na stworzenie wytrzymałego ogrodzenia. Podobnie rolnicy wykorzystują siatki tego typu w celu stworzenia zagrody dla zwierząt i zabezpieczenia przestrzeni hodowlanych. Dlatego ogrodzenia tymczasowe budowy to zapytanie często przesyłane do przeglądarek. Przede wszystkim na terenie placu znajduje się duża liczba materiałów, które wymagają odpowiedniej ochrony, dodatkowo, wstępne ogrodzenie placu pomaga na wytycznie działki budowlanej, z uwzględnieniem jej granic. Dlatego często ogrodzenia tego typu powstają wokół mniejszych i większych inwestycji. Ułatwia to organizację wstępnego ogrodzenia, na miejscu którego, po ukończeniu budowy, montowane jest już ogrodzenie docelowe, wykonane z innego typu elementów.

Niski koszt zakupu siatki tego typu przekłada się na jej praktyczne zastosowanie w sektorze budowlanym. Możliwość tymczasowego ogrodzenia budowy to spore udogodnienie i dodatkowe zabezpieczenie terenu budowy oraz placu, z uwagi, iż w miejscach tego typu nie mogą znajdować się osoby do tego nieupoważnione. Podobny typ siatek wykorzystywany jest przez hodowców zwierząt, także przez rolników.