Turniej mini golfa na imprezie – sprawdzenie swoich umiejętności

Warto urozmaicić imprezy, spotkania firmowe, korzystając z różnych dostępnych gier. Istnieją firmy, które mają w swojej ofercie takie usługi jak np. wynajem pól do mini golfa. Golf wcale nie jest nudną grą – to gra, która wymaga skupienia, zręczności.

Różnego rodzaju przeszkody na rozkładanym polu mini golfa

zestaw minigolfa z KrakowaNa imprezach mini golf ma zazwyczaj formułę turnieju, dzięki czemu wszyscy doskonale się bawią. A żeby wygrać, wystarczy trafić do wszystkich dołków na polu jak najmniejszą liczbą uderzeń – to główna zasada gry w mini golfa. W trakcie gry zliczane są punkty, ale na imprezach warto traktować to jako zabawę. Zawodnicy mogą w ten sposób sprawdzić swoje umiejętności. Są różne zestawy, które można wynająć na imprezy integracyjne i inne – wszystko zależy od tego, z usług jakiej firmy zamierzamy skorzystać. Przykładowy zestaw minigolfa z Krakowa może składać się z 13 przeszkód. Przeszkody umożliwiają stworzenie pola golfowego z aż 9 dołkami. Zabawa nie będzie więc krótka, ale też nie będzie trwała w nieskończoność. Początek stanowią zazwyczaj 4 proste, czyli najłatwiejsze dołki. W zestawach znajduje się także mostek z dołkiem w najwyższym punkcie. Są też specjalne dołki z przeszkodami, do których trafienie piłeczką wcale nie jest łatwe. W zestawie może znaleźć się pochylnia, a w niej labirynty. W jednym z labiryntów znajduje się najczęściej dołek. Są też inne przeszkody.

Popularna jest przeszkoda przybierająca formę mostu lub pętli 360 stopni. Jest też spiralna wieża, która kończy się dołkiem. Przeszkoda może mieć kształt wyprofilowanego zakrętu. Istnieje także stożkowy dołek, którego podjazd jest stromy. Do gry potrzebne są minimum 2 stalowe kije golfowe, piłki golfowe, sztuczna trawa (do uderzenia piłki), a także bloczek kart, na których można zapisywać wyniki – wszystko znajduje się w zestawie.