Trycholog – specjalista od problemów skóry głowy

Jeśli borykamy się z różnorodnymi problemami skóry głowy czy włosów i nie wiemy, czym są one spowodowane, trycholog – czyli specjalista od tych problemów – może nam pomóc. Wielu z nas skarży się na słabe lub wypadające garściami włosy. W niektórych przypadkach konieczna jest specjalistyczna analiza problemu i leczenie.

Kto powinien skorzystać z pomocy trychologa?

trycholog poznańIstnieją pewne symptomy, po których wystąpieniu należałoby udać się do tego rodzaju specjalisty. Pamiętajmy, że dermatolog to lekarz, który zajmuje się wszelkiego rodzaju problemami skórnymi, trycholog natomiast jest skoncentrowany konkretnie na skórze głowy. Jakie to symptomy? Na przykład łupież, z którym nie radzą sobie konkretne stosowane w tym celu szampony, swędzenie skóry głowy, wypadanie włosów, nadmierne przetłuszczanie lub przesuszanie włosów. Trycholog pomoże nam zidentyfikować między innymi łuszczycę czy łojotokowe zapalenie skóry. Jeśli chodzi o inne symptomy, np. o wypadanie włosów, warto pamiętać, że może być to związane z nieprawidłową dietą lub problemami hormonalnymi. To również pomoże nam ustalić dobry specjalista analizując skórę głowy i zlecając potrzebne badania. Jeśli marzy nam się najlepszy trycholog Poznań to jedno z czołowych miast pod względem ilości klinik oferujących usługi z tego zakresu. Cena wizyt w klinice mieści się w przedziale 80 – 150 złotych. Oczywiście, aby zdiagnozować problem i wybrać konkretne leczenie, potrzebne będą co najmniej trzy wizyty.

Jeśli nie jesteśmy pewni co jest powodem słabej kondycji naszych włosów, należy zastanowić się czy trycholog nie udzieli nam potrzebnej pomocy. Czasami problem jest banalny a leczenie szybkie i łatwe, jednak w niektórych sytuacjach niezbędne. Warto więc rozważyć zapisanie się na wizytę.