Trwała hydroizolacja dachu płaskiego

Każde typowe centrum handlowe, magazyn, budynek mieszkalny lub szkoła ma zazwyczaj płaski dach. Ten rodzaj dachu jest łatwiejszy do zainstalowania na dużych powierzchniach i jest najczęściej stosowany w budynkach komercyjnych, przemysłowych i instytucjonalnych.

Nowatorska metoda hydroizolacji dachów płaskich

hydroizolacja dachu płaskiegoPłaskie dachy mają konstrukcję wielowarstwową, która składa się z wodoodpornej membrany, warstwy termicznej zapobiegającej ucieczce ciepła z budynku i pokrycia dachowego, aby zapewnić podstawę dla górnych warstw. Nowoczesne techniki hydroizolacji budynków doprowadziły do ​​powstania mniej nieszczelnych konstrukcji. Jednym z ważniejszych postępów w impregnacji wodoodpornej było zastosowanie membrany. Jest to głównie stosowane w przypadku zabezpieczenia jakim jest hydroizolacja dachu płaskiego, która działa przy użyciu substancji takich jak poliuretan lub bitum, oraz zgrzewanie różnych części tej substancji razem w celu utworzenia jednej ciągłej membrany. Szwy lub miejsca, w których części membranowe zachodzą na siebie, mogą być również łączone za pomocą rozpuszczalników lub ciepła dzięki czemu są równie mocne jak reszta membrany. Istnieją pewne główne zalety pokrycia dachów za pomocą membrany. W przeszłości stosowano asfalt, ale te zastosowania często miały słabe strony. Po pierwsze, ze względu na trudne stworzenie odpowiedniego uszczelnienia we wszystkich szwach i punktach połączeń. Może to spowodować przecieki na wczesnym etapie eksploatacji i wymagać znacznie więcej czynności konserwacyjnych. Jednak materiały membranowe są w przeciwieństwie do asfaltu są mocne i trwałe. Membranowe systemy pokrycia dachowego zawierają materiały, które są odporne na rozszerzanie i kurczenie się. 

Ponieważ membrany te albo nie posiadają szwów, albo mają silne szwy, to, co dzieje się podczas rozszerzania i kurczenia się, nie powoduje przecieków i pęknięć w tych miejscach. Płaskie dachy zapewniają dużą wszechstronność dzięki licznym możliwościom projektowania.