Tradycyjne metody osuszania ścian – izolacje przeciwwodne

Wiele budynków jest narażonych na chłonięcie wilgoci ze środowiska. Są to nie tylko budynki położone nad zbiornikami wodnymi, ale również leżące w nieckach (w czasie deszczu woda zbiera się w piwnicy, pod domem).

Metoda grawomagnetokinetyczna i osuszanie gorącym powietrzem

skuteczna izolacja przeciwwodnaW takiej sytuacji trzeba odpowiednio izolować ściany budynku, aby nie dochodziło do zawilgocenia. W przypadku wilgotnych ścian można zastosować metodę grawomagnetokinetyczną. Jest to metoda nowa, której działanie ciągle jest sprawdzane. Ma ona postać specjalnego aparatu, który zawiesza się na ścianach. Aparat działa bez żadnego zasilania z zewnątrz. Powoduje on transport wilgoci ze ściany do gruntu. W przypadku, w którym funkcjonują hydroizolacje osuszane są również pomieszczenia w piwnicach. Oprócz takich nowoczesnych metod niektórzy wykorzystują osuszanie sztuczne. Tu można wyróżnić co najmniej kilka rodzajów osuszania. Wśród nich znajduje się m.in. osuszanie gorącym powietrzem. Bez wątpienia ta metoda należy do najstarszych, a polega na osuszaniu przegród gorącym powietrzem. Trzeba pamiętać, że skuteczna izolacja przeciwwodna chroni przed ciągłym osuszaniem ścian budynków. Wilgoć po prostu nie dostaje się do muru. W czasie osuszanie gorącym powietrzem należy pamiętać o tym, że musi być zapewniona odpowiednia wentylacja w trakcie osuszania. Jeśli na zewnątrz panuje niska temperatura, to wprowadzane powietrze będzie ogrzewane. Ta metoda była stosowana dawno temu i wbrew pozorom nadal ma swoich zwolenników. Wiadomo, że jej skuteczność jest niższa, ale w przypadku niewielkiego zawilgocenia ścian, osuszanie gorącym powietrzem naprawdę wystarczy.

Potrzebne jest urządzenie, które będzie ogrzewać powietrze. Takie urządzenia posiadają firmy, które zajmują się osuszaniem budynków i instalowaniem izolacji przeciwwilgociowej.