Tonery oryginalne czy zamienniki

Producenci drukarek co roku dodają do swojej oferty coraz nowsze modele – mają być o wiele bardziej wydajne i zapewniać wydruki naprawdę wysokiej jakości. Niestety, co za tym idzie – dane modele działają prawidłowo tylko z tonerami, które zostały wyprodukowane specjalnie do nich. A oryginalne tonery sporo kosztują.

Zamienniki tonerów są o wiele tańsze

brother hl 1112e tonerTak jest w przypadku wszystkich marek drukarek. Na szczęście sklepy z wyposażeniem do komputerów i drukarek wychwyciły oczekiwania klientów i bardzo często proponują zamienniki, które są o wiele tańsze. Przykładem jest na przykład Brother HL 1112e toner – ten zamiennik jest kompatybilny nie tylko z wymienioną drukarką, ale także z innymi modelami: HL 1110e czy DCP 1512E oraz DCP 1510E. Jeżeli bez utraty jakości wydruku możliwe jest stosowanie tanich zamienników, które nie mają negatywnego wpływu na jakość wydruku – to czemu nie? W ofertach sklepów dostępne są naprawdę wydajne tonery – pozwalają na wykonanie wydruku aż 1500 stron. A gwarancja na 2 lata sprawia, że właściwie nie mamy co się obawiać, że produkt spowoduje jakąś awarię drukarki. Stosując zamienniki, jesteśmy zabezpieczeni w ten sam sposób, jakbyśmy używali oryginalnych tonerów. Z pewnością gdyby producentom drukarek zależało na spełnianiu oczekiwań klientów, sami dostarczaliby o wiele tańsze oryginalne tonery – niestety ich cena jest dla wielu osób zbyt wysoka. Podczas gdy drukarkę możemy kupić już za 600 zł, toner do niej kosztuje około 150 zł – jak widać, tylko 4 tonery stanowią równowartość drukarki!

Koszt zamiennika zaś to około 60 zł – widzimy więc, ile możemy oszczędzić, stosując zamienne tonery. Jeżeli jednak nie zależy nam na oszczędnościach, możemy regularnie kupować tonery oryginalne Brother HL 1112e. W obu przypadkach możemy liczyć na naprawdę dobrej jakości wydruki.