Terminale z ekranami monochromatycznymi i kolorowymi

Coraz więcej osób wykonuje płatności kartą bankową. W większości sklepów jest to możliwe. Nawet niewielkie sklepy, piekarnie, cukiernie wyposażają się w takie urządzenia. PinPad tych urządzeń zawsze znajduje się na ladzie od strony klienta. Z kolei sam terminal znajduje się zawsze od strony sprzedawcy.

Terminale z funkcją drukowania potwierdzeń transakcji

terminal do kartW terminalu wprowadza się konkretną kwotę, którą klient musi uiścić. Dzięki temu nie trzeba przekazywać klientowi całego terminala, by ten mógł zapłacić za produkty. Jest to rozwiązanie bezpieczne i wygodne. Obecnie można też kupić terminale, które posiadają dodatkowo drukarki. Drukarki te służą do drukowania potwierdzeń dla klientów. Jeśli terminal nie ma drukarki, integruje się do z systemem kasowym. W przeciwnym razie drukarka jest konieczna. Taki terminal do kart na pewno spełni oczekiwania każdego przedsiębiorcy. Na rynku można znaleźć terminale, które posiadają ekran monochromatyczny i terminale z ekranem kolorowym. Ekrany monochromatyczne są czytelne i wyraźne. Za pomocą ekranów kolorowych można z kolei wyświetlać ciekawe wizualizacje, reklamy i nie tylko. Jak na razie największą popularnością cieszą się terminale z ekranem monochromatycznym. Wynika to z faktu, że takie terminale wytrzymują znacznie dłużej, pracując na samej baterii. Wybierając terminal, należy zwrócić uwagę na sposób jego obsługi. Tańsze są terminale z klasycznym systemem obsługi czyli działające na przyciski.

Są też terminale, które posiadają ekran dotykowy. Dzięki większym ekranom dotykowym transakcji można dokonać znacznie szybciej. Do tego warto sprawdzić, kto jest producentem terminalu płatniczego. Najlepiej korzystać z urządzeń znanych i cenionych marek, które cieszą się popularnością na polskim rynku. Na terminalu może wyświetlać się logo firmy.