Suwaki wykorzystywane w rękodziele

Coraz więcej mówi się o rozwoju dzieci, uczeniu oraz oswajaniu z różnymi rzeczami już od najmłodszych lat. Wielu psychologów twierdzi, że wiek dziecięcy jest najlepszym okresem w którym dzieci zdolne są przyswoić i zapamiętać mnóstwo informacji. Dlatego coraz bardziej popularne wśród młodych mam stają się książeczki sensoryczne których zadaniem jest rozbudzić ciekawość oraz wyobraźnię dzieci. 

Sensoryczne suwaki w książeczkach dla dzieci

suwakPopularna książeczka sensoryczna to nic innego jak książeczka edukacyjna, której zadaniem jest wykorzystać wszystkie zmysły dziecka. W ten sposób dostarcza ogromną ilość bodźców sensorycznych do mózgu naszego malucha inaczej mówić bodźców. Jest to świetna zabawka, która powinna znaleźć się w każdym pokoju dziecka. Strony takiej książeczki są zazwyczaj bardzo zróżnicowane. Wykorzystywane są przeróżne materiały posiadające różne faktury są to wszelkiego rodzaju: guziki, koraliki, cekiny lub zwyczajny suwak. Za pomocą takich produktów każda strona aranżowana jest w taki sposób aby dziecko mogło nauczyć się czegoś nowego lub poznać nowe rzeczy i jak je poprawnie używać. Właśnie w takim celu często montowany jest wcześniej wspomniany suwak pod którym chowane są np literki lub zwierzaki, które potem dziecko za pomocą rzepów samo przypina do wyznaczonych miejsc w książeczce. Prawidłowo wykonana książeczka powinna oddziaływać na wszystkie sześć zmysłów. A samo zadanie rozsunięcia oraz zasunięcia suwaka będzie wymagało od dziecka skupienia oraz poznania zasady działania. 

Reasumując dzisiejsze zabawki dla dzieci powinny działać na zasadach książeczek sensorycznych tzn powinny wywoływać pozytywne bodźce oraz rozbudzać zainteresowanie bawiącego się nią dziecka. Według wielu psychologów najlepsze książeczki sensoryczne wykonywane są przez rękodzielników. Zabawki przez nich wykonane zawsze są oryginalne i posiadają wszystkie najważniejsze elementy.