Sprzęt ratujący życie

Zdrowie i życie człowieka to jego najwyższe dobro. Każdy więc robi wszystko aby utrzymać je na najwyższym poziomie przez długie lata. W tym celu systematycznie się badamy, wykonujemy zleconą diagnostykę, bierzemy udział w różnego rodzaju programach zdrowotnych. Oczywiście nie unikniemy pewnych schorzeń, ale szanse na wyleczenie są większe i rokowania pomyślniejsze.

Urządzenie diagnostyczne przenośne lub stacjonarne

KardiomonitoryWspółczesna medycyna stoi na bardzo wysokim poziomie. Dysponuje najnowocześniejszym sprzętem diagnostycznym, wspierana jest przez farmaceutyki nowej generacji, które skutecznie leczą i nie powodują działań ubocznych. Przykładem takiego nowoczesnego sprzętu diagnostycznego mogą być kardiomonitory. Są to urządzenia diagnostyczne powszechnie wykorzystywane w diagnostyce zarówno stacjonarnej jak i przenośnej. Znajdziemy je w poradniach, szpitalach oraz karetkach pogotowia. Pozwalają na wczesne wykrywanie różnego rodzaju dolegliwości związanych z układem krążenia.Dzięki zainstalowanym modułom ekg możemy bez przerwy monitorować stan pacjenta. Odpowiednio wyposażone sygnalizują niedotlenienie lub niewydolność serca. Wyposażone w kapnograf mierzą wysycenie krwi dwutlenkiem węgla. Są to urządzenia niezawodne i niezastąpione. Kardiomonitory transportowe wykorzystuje się w ratownictwie medycznym. Jeżeli zachodzi taka potrzeba mogą być zainstalowane w mieszkaniu pacjenta.

Kardiomonitory to jedne z ważniejszych urządzeń znajdujących się na wyposażeniu oddziałów szpitalnych. Umożliwiają nieinwazyjny pomiar ciśnienia krwi oraz innych parametrów życiowych. Należą one do urządzeń ratujących życie i doskonale sprawdzają się w tej funkcji. Obsługują je osoby posiadające niezbędne kwalifikacje, najczęściej jest to personel medyczny.