Sprzątaczka – najbardziej niedoceniany zawód świata

Są wszędzie – w szkole, w biurach, na poczcie, w urzędzie, na dworcu, w centrum handlowym, w restauracji, w kinie, w teatrze, w muzeum. O kim mowa? O sprzątaczkach. Na co dzień często ich nie zauważamy. Najczęściej wkraczają bowiem do akcji, kiedy my wychodzimy z pracy, z kina, z urzędu czy ze szkoły.

Czy świat bez sprzątaczek ma szansę przetrwać?

sprzątanie biur oferowane we WrocławiuBycie sprzątaczką to bardzo trudny zawód. Każda praca fizyczna wiąże się bowiem z kosmicznym wysiłkiem. Te panie podnoszą ciężkie rzeczy, schylają się, muszą wchodzić na niebezpieczne drabiny, narażone są do tego na przeciągi i bardzo trudne warunki pracy. Potem często chorują, nadwyrężają kończyny. U sprzątaczek często występują zwyrodnienia stawów czy urazy kręgosłupa. Do tego zarobki sprzątaczki nie należą do szczególnie rewelacyjnych. Wszystko zatem składa się na wniosek, iż sprzątaczki nie mają łatwego życia. Warto o tym pamiętać mijając panią sprzątaczkę na jakimś korytarzu w urzędzie czy szkole. Jeżeli zatrudniamy panią sprzątaczkę, niezależnie czy prowadzi jednoosobową działalność czy jest to na przykład sprzątanie biur oferowane we Wrocławiu czy innym mieście, warto pomyśleć o dodatkowym wynagrodzeniu dla niej. Taki napiwek może naprawdę wiele zmienić – nie tyko w zakresie lepszego samopoczucia pani sprzątaczki, ale też naszego czystego sumienia, a może i nawet jakości świadczonych przez nią usług. Bądźmy zatem hojni i doceniajmy osobę pani sprzątaczki. Bez niej świat nie miałby szans na przetrwanie.

Jeżeli właśnie stoimy przed dylematem – czy sprzątać biuro samemu czy skorzystać z usług firmy sprzątającej czy jakiejś znajomej pani Krysi, która u znajomych sprząta od stu lat, to pamiętajmy, że każda opcja jest dobra. Nie bójmy się jednak oddać sprzątania w ręce innych osób, odrobina zaufania jest istotna w każdym rodzaju współpracy.