Sposób na stręczące nas owady

 

Ciepłe, letnie wieczory są przyjemne nie tylko dla ludzi, ale jak się okazuje także dla stręczących nas owadów. Nic tak nie psuje wieczoru na tarasie jak latające wszędzie ćmy i komary. Podobna sytuacja męczy także w domu czy w jakimkolwiek innym miejscu. Na szczęście jest na to skuteczny sposób.

Lampa owadobójcza skutecznym sposobem na owady

lampy owadobójczeByć może część z was już wie, a na pewno większość zaobserwowała i się domyśla, że owady ciągną dość mocno do źródła światła. To dlatego najwięcej ich jest w oświetlonych pomieszczeniach czy też na tarasie. Inżynierzy znając ich nawyki znaleźli dobry sposób aby się ich pozbyć. Tym sposobem są lampy owadobójcze, które przyciągają i uśmiercają owady. Lampy działają w oparciu o lepy, do których owady się przyklejają lub są to urządzenia połączone do prądu, który zabija owady natychmiastowo i bezboleśnie. Wersje prądowe są o wiele bardziej skuteczne i nie wymagają okresowej zmiany lepu. Owad jest zwabiany delikatnym światłem lampy UV wokół której jest rozciągnięty splot drutu przewodzącego prąd. Splot jest na tyle wąski, że żaden owad nie ma szans przez niego przelecieć. Gdy tylko owad dotknie dwóch sąsiednich drucików przepłynie przez niego prąd, ponieważ owad będzie w tym momencie stanowił skrót obwodu, przez który biegnie. Jak wiemy z lekcji fizyki prąd zawsze wybiera najkrótszą drogę, która w tym przypadku prowadzi przez ciało owada i zabija go na miejscu.

Osoby, które obawiają się prądu pochodzącego z lampy uspokajam, że jego ilość jest na tyle mała, iż nie stanowi dla nas żadnego zagrożenia, nawet gdybyśmy się zdecydowali sami dotknąć splot drutu. Możemy co najwyżej w tej sytuacji poczuć delikatne mrowienie, ale nie będzie ono znacznie dokuczliwe. Prąd został tak policzony, aby był również bezpieczny dla dzieci.