Śpiworki dla dzieci

Małe dzieci mają jeszcze nieunormowaną temperaturę ciała, dlatego lekarze zalecają, aby ubierać je zawsze o jedną warstwę więcej niż my sami. Także w nocy, czy na spacerze warto zadbać o właściwe okrycie dające ciepło.

Jak wyglądają śpiworki dla dzieci?

śpiworekMaluchy kilku miesięczne mają często niekontrolowane ruchy, które mogą spowodować, że odkryje się podczas snu. Do przykrycia dziecka możemy wybierać kocyki, specjalne rożki, w które się zawija maluchy, lub śpiworki. W rożku dziecko jest całkowicie schowane i wystaje mu jedynie głowa. Natomiast śpiworek jest dostępny w kilku wersjach. Jego góra jest dopasowana do dziecka i może mieć formę bluzki z długim rękawem, być na ramiączkach, a dół jest w kształcie gruszki. Dziecko zapięte w śpiworku jest całe w nim schowane, jedynie rączki i głowa znajdują się poza nim. Maluch ma na nóżki sporo wolnego miejsca i może nimi swobodnie ruszać. Jedno jest pewne, w trakcie snu na pewno się nie odkryje, bo jest zapięty po samą szyję na zamek. W sklepach znajdziemy też śpiworki do wózka, które są ocieplane i mają kaptury. Mogą one mieć specjalne otwory w środku na zapięcia stosowane w spacerówkach, albo być w jednej części. Inne modele są do głębokiego wózka, a inne do spacerówki. Śpiworki mają antyalergiczne wypełnienie i doskonale utrzymują wewnątrz ciepło, szczególnie te w wersji zimowej. Ciągłe przykrywanie dziecka może być uciążliwe, dlatego lepiej położyć go do spania w śpiworku. Mają one rozmiary od pięćdziesiąt sześć do nawet dziewięćdziesiąt cztery.

Śpiworki są bardzo przydatne dla dzieci od urodzenia, aż do momentu kiedy przestaną jeździć w spacerówce. Świetnie się nadają na prezent dla świeżo upieczonych rodziców, których pociecha przyszła na świat w trakcie jesiennych, lub zimowych miesięcy.