Skuteczny żel do mycia twarzy

Skóra na twarzy jest wyjątkowo cienka i delikatna, dlatego też wymaga specjalnej pielęgnacji, uwzględniającej indywidualne potrzeby skóry. Może ona być tłusta, sucha, wrażliwa, z oznakami starzenia czy też mieszana, a każda z nich będzie inaczej reagować na składniki kosmetyków.

Jakich żeli do mycia twarzy unikać?

żel do mycia twarzy cera wrażliwaNa rynku znajdziemy bardzo wielu producentów kosmetyków, którzy oferują całe gamy produktów do mycia i pielęgnacji twarzy. Poza tym co widoczne gołym okiem, to różnią się składem, który tak naprawdę jest najważniejszy. Od niego zależy skuteczność preparatu, ale także reakcja naszej skóry. Jak wiadomo alkohol wysusza, podobnie jak silne środki chemiczne, które mogą się znajdować w kosmetykach, dlatego ich należy, przede wszystkim unikać. Do podstawowej codziennej pielęgnacji skóry twarzy, na pewno niezbędny jest środek do oczyszczania, nawilżania i złuszczania. Dla osób z delikatną skórą polecany jest żel do mycia twarzy cera wrażliwa, gdyż zawiera aż dziewięćdziesiąt siedem procent składników pochodzenia naturalnego, które nie powodują podrażnień. To bardzo ważne, gdyż delikatna skóra jest podatna na podrażnienia, które powodują silne środki znajdujące się w kremach, żelach czy maskach. W produktach do mycia twarzy, przeważnie znajdziemy ekstrakt z truskawki, maliny czy jeżyny, kwas mlekowy, substancja myjąca z oleju kokosowego czy też kwas cytrynowy. Oczywiście bazą jest zawsze woda, a niezbędne składniki chemiczne zawsze znajdują się na końcu listy, gdyż ich zawartość jest minimalna.

Taki żel do mycia twarzy sprawdzi się dla każdej cery, ponieważ jest delikatny i skuteczny. Stanowi jedynie początek obowiązkowej, codziennej pielęgnacji, która jest kluczem do zdrowej, promiennej i młodej skóry, której pragnie każda kobieta.