Skuteczny terapeuta dla par

 

W codziennym życiu zmagamy się z wieloma problemami i sprawami trudnymi do rozwiązania. Jeżeli żyjemy samotnie dotyczą one wyłącznie nas samych, jeżeli zaś tworzymy związek często dotyczą dwóch osób lub nawet całej rodziny. Szybkie tempo życia sprawia, że nie doceniamy czułych gestów czy też dobrodziejstw wynikających z rozmowy czy wspólnego spędzania czasu.

Gdzie znajdziemy rozwiązanie naszych problemów?

terapia dla parA czasami wystarczy tak niewiele aby zażegnać poważny konflikt. Wszystko jednak zależy od nastawienia partnerów, oraz chęci osiągnięcia wspólnego porozumienia. Do sytuacji kryzysowych nie dochodzi w kilka minut, to zazwyczaj problem narastający przez wiele lat. Zajęci codziennymi obowiązkami często go nie dostrzegamy lub bagatelizujemy. Kiedy osiągnie swoje apogeum często już bywa za późno. Jedynym ratunkiem w takiej sytuacji może okazać się terapia dla par. Jest ona skierowana do osób, które chcą zrozumieć siebie, oraz swojego partnera, chcą jeszcze coś ratować a nie tylko zapobiec rozpadowi związku. Aby była skuteczna musi być oparta na szczerości, oddaniu i zaufaniu. W trakcie trwania sesji często poruszane będą sprawy bolesne dla jednej lub obu stron. Dlatego powodzenie terapii uzależnione jest od nastawienia partnerów, chęci zrozumienia problemu oraz znalezienia wspólnego rozwiązania satysfakcjonującego obie strony. Spotkania najczęściej odbywają się dwa razy w tygodniu, mogą być indywidualne lub w parach.

Terapia to proces leczenia rozpoczynający się od postawienia właściwej diagnozy oraz ustalenia sposobu psychoterapii. Odbywa się w odpowiednio do tego przygotowanych gabinetach i prowadzona jest przez doświadczonych i godnych zaufania terapeutów. Jej przebieg i powodzenie zależy od zaangażowania obu stron. Często jest jedynym ratunkiem dla rozpadającego się związku.