Skuteczna hipnoza online

Hipnoza to sztuka z pogranicza paranauk psychologicznych. Znajdą się zarówno osoby, które wierzą w jej skuteczne działanie, jak i jej zagorzali przeciwnicy, sceptyczni co do jej efektów. Nie ma jednej definitywnej odpowiedzi z tego względu, że hipnoza po prostu nie działa na wszystkich. Jej specyfika polega na tym, że umysł musi być podatny na takie zabiegi.

Hipnoza przez Internet

hipnoza onlineHipnozę wystarczająco trudno przeprowadzić twarzą w twarz. Spokojny głos, ciche otoczenie i kontakt wzrokowy nie zawsze wystarczają. Dlatego też hipnoza online niektórym wydaje się kompletnie nietrafionym pomysłem. Są jednak powody ku temu, żeby uwierzyć w działanie takiej hipnozy. Dowodem na skuteczność może być działanie słynnego Kaszpirowskiego, który potrafił hipnotyzować masy widzów przez ekrany telewizorów. Nie musiał być obecny przy osobie, żeby wywrzeć na niej hipnotyczne wrażenie. Ekrany nie są więc żadną przeszkodą przy procesie hipnozy. Co prawda proces może wydawać się trudniejszy, ale dla doświadczonego hipnotyzera to żadna przeszkoda. Komunikatory i kamerki internetowe stwarzają nowe możliwości. Możemy samemu sprawdzić, czy będziemy podatni na taki rodzaj hipnozy – w Internecie znajdziemy filmiki służące do autohipnozy. Jeśli taki rodzaj wprowadzi nas w trans, to hipnoza online z pomocą hipnotyzera tym bardziej powinna być skuteczna.

Skuteczność hipnozy przede wszystkim zależy od nastawienia pacjenta. Jeśli od samego początku poddajemy ją w wątpliwość, to i prawdopodobieństwo że zadziała maleje. Efekty mogą być często szokujące. Hipnotyzerom skutecznie udaje się pomóc osobom uzależnionym od używek. Sztuka hipnozy to nie tylko rozrywka dla mas, ale przede wszystkim szczera próba wykorzystania alternatywnych odłamów psychologii w leczeniu.