Sklepowe masła orzechowe

Choć orzechy są silnymi alergenami, to są cennym źródłem wielu witamin i minerałów. Przede wszystkim są bogate w wapń, magnez i żelazo oraz posiadają sporą dawkę witaminy A i E. Można je jeść pod wieloma postaciami.

Jak się robi masła orzechowe?

masło orzechowe sklepDzieci przepadają za słodkimi śniadaniami, ponieważ dodają im energii na wiele godzin. Rodzice najczęściej im robią naleśniki, placuszki, tosty czy klasyczne kanapki. Można do nich użyć kremu czekoladowego, dżemu, miodu lub masła orzechowego. Jest to bardzo zdrowa i smaczna propozycja dla nie tylko dla dzieci, ale całej rodziny. Jeżeli chcemy kupić dobre i naturalne masło orzechowe sklep z ekologiczną żywnością na pewno będzie go miał w swoim asortymencie. Warto przed zakupem sprawdzać skład na słoiku, ponieważ niekiedy producenci dodają do nich sól, cukier lub co gorsza jakiś sztuczny dodatek. W sklepach spożywczych mnóstwo jest takich produktów, więc lepiej ich unikać, bo przynoszą więcej straty niż korzyści. Masło powinno mieć w swoim składzie wyłącznie jeden składnik, czyli orzechy. Mogą to być orzechy nerkowca, włoskie, laskowe lub najpopularniejsze arachidowe czyli ziemne. Takie smarowidło świetnie zastąpi kremy czekoladowe do kanapek, gdyż ma mnóstwo witamin i świetnie smakuje bez dodatków słodzących. Masła są sprzedawane w praktycznych słoiczkach po około dwieście pięćdziesiąt mililitrów i mają długie daty ważności. Może je także samodzielnie w domu wykonać, ponieważ jest to bardzo proste. Wystarczy dokładnie zmielić orzechy.

Choć samodzielne przygotowanie masła orzechowego jest czasochłonne, bo często trzeba przez długi czas mielić orzechy, aby uzyskać jednolitą masę, ale nie brakuje osób, które są gotowe poświęcić na to swój czas. Będzie ono zdecydowanie tańsze niż kupione.