Rowery trekkingowe – zalety modeli elektrycznych

Niedawno doszłam do wniosku, że przydałoby mi się nieco więcej aktywności na co dzień. Zaczęłam więc szukać sposobów na to, by urozmaicić swoją codzienność o dawkę ruchu. Do tej pory dojeżdżałam do pracy komunikacją miejską, jednak pomyślałam, że mogłabym przesiąść się na rower. Musiałam więc znaleźć model dopasowany do swoich potrzeb.

Jaki rower elektryczny wybrać?

nowoczesne rowery elektryczne trekkingowePodczas przeglądania rowerów naszła mnie wątpliwość, czy dam radę każdego dnia pokonać tyle kilometrów. Zaczęłam więc przeglądać nowoczesne rowery elektryczne trekkingowe. Z tego co wiem, podczas jazdy nadal używa się siły swoich mięśni, jednak napęd elektryczny sprawia, że musimy włożyć mniej wysiłku. Uznałam, że takie rozwiązanie będzie dobrym zabezpieczeniem w sytuacji, kiedy będę po prostu zmęczona jazdą. Zgodnie z radą znajomych postarałam się jak najlepiej dopasować rower do swojego wzrostu, by wygodnie się czuć podczas jazdy. Nie mogłam się doczekać, aż będę go mogła przetestować. Na sam początek wybrałam się w dosyć krótką wycieczkę za miasto. Zdecydowałam się kupić rower trekkingowy właśnie ze względu na pewną uniwersalność – nadaje się on zarówno do jazdy po drogach asfaltowych, jak również po leśnych ścieżkach. Taka aktywność nie tylko poprawia moje zdrowie, ale również sprawia, że moje samopoczucie staje się lepsze. Wydaje mi się, że był to bardzo dobry zakup.

Jazda na rowerze stała się dla mnie znacznym urozmaiceniem codzienności. Kiedy tylko dopisuje pogoda, uwielbiam pokonywać na nim krótsze i dłuższe trasy. Wybór modelu z silnikiem elektrycznym był strzałem w dziesiątkę. Nawet podczas dłuższych przejażdżek nie jestem bardzo zmęczona. Nie muszę się też martwić, że dojadę do pracy zdyszana. Rower stał się dla mnie podstawowym środkiem transportu.