Rekuperatory – korzystne rozwiązanie dla całej rodziny

Wielu z nas uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu niezależnie od pory roku. Dlaczego więc nie moglibyśmy zrobić czegoś, dzięki czemu moglibyśmy cieszyć się świeżym i czystym (bez jakikolwiek zanieczyszczeń) powietrzem również w naszym domu?

Świeże i czyste powietrze dzięki rekuperacji

RekuperatorCzy chcielibyście mieć stały dostęp do świeżego i czystego powietrza we własnym domu? Nic trudnego, wystarczy zamontować wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, która pozwoli nam znacznie podwyższyć swój komfort życia a dodatkowo zaoszczędzimy na rachunkach za ogrzewanie. Jak to możliwe? Wszystko dzięki rekuperatorowi, którego głównym zadaniem jest odzyskiwanie ciepła oraz oczyszczanie powietrza ze wszelkich zanieczyszczeń takich jak dwutlenek węgla, kurz czy pyłki. Rekuperator jest urządzeniem, które jest bardzo ciche, dzięki temu nawet nie słyszymy jak pracuje. Pomimo, że zasilany jest energią elektryczną to koszty jego eksploatacji bardzo szybko się zwracają. Należy jednak pamiętać, że o całym systemie rekuperacji (inaczej wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła) warto pomyśleć już na etapie projektu, ponieważ dzięki temu łatwiej będzie ukryć kanały wentylacyjne, którymi przemieszcza się powietrze. Dodatkowo lepiej będzie można rozplanować ich rozprowadzenie po całym budynku tak, aby świeże powietrze dodarło do każdego z naszych pomieszczeń. Zasada działania całego systemu jest bardzo prosta, jednak aby prawidłowo funkcjonował wszystko musi zostać dokładnie sprawdzone i zamontowane.

Kiedy dowiedziałam się od projektanta, że dzięki rekuperacji mogę mieć stały dostęp do czystego powietrza od razu zgodziłam się na jej instalację. To nie tylko poprawi komfort naszego życia, ale również sprawi, że będziemy się lepiej czuć. Jest to również korzystne rozwiązanie dla alergików, ponieważ ich dom będzie czysty i nie będzie w nim alergenów.