Rekomendowane kasy fiskalne

Na rynku działa kilku kluczowych producentów sprzętu fiskalnego, którzy zaopatrują większość firm handlowych i usługowych. Różnią się one nie tylko rozmiarami i ilością wyświetlaczy, ale przede wszystkim parametrami technicznymi.

Co powinna posiadać kasa fiskalna?

gdynia kasy fiskalnePrzedsiębiorcy prowadzący sklepy czy punkty usługowe muszą najpóźniej w dniu rozpoczęcia działalności zakupić urządzenie fiskalne. Służy ono do rejestracji sprzedaży i naliczania podatku od towarów i usług, który w wyznaczonym terminie należy przekazać do Urzędu Skarbowego. Przeważnie małe firmy, które posiadają niewielki asortyment lub ilość usług, wybierają kasy, ponieważ stanowią one samodzielne urządzenia mogące działać w dowolnym miejscu. Dla większych działalności lepsze będą drukarki, ponieważ w nich najczęściej są wykorzystywana są kompleksowe oprogramowania do zarządzania firmą, w tym także prowadzenie sprzedaży hurtowej i detalicznej. W mieście Gdynia kasy fiskalne są dostępne w wielu modelach, które sprawdzą się w każdej firmie. Mogą to być kasy stacjonarne wymagające stałego podłączenia do źródła zasilania lub mobilne z wbudowanymi akumulatorami pozwalającymi na wielogodzinną pracę poza siedzibą firmy. Nowością są kasy fiskalne online, które jako jedyne posiadają funkcję zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas w celu automatycznego przesyłania fiskalnych raportów dobowych. Ich posiadanie jest obowiązkowe dla zakładów fryzjerskich, salonów fryzjerskich, restauracji czy warsztatów samochodowych.

Dobra kasa przede wszystkim musi odpowiadać pod względem parametrów i systemu pracy do konkretnej działalności, gdyż jedne działają obwoźnie, a inne stacjonarnie. Na zakup pierwszej kasy, każdy przedsiębiorca może się starać o uzyskanie dofinansowania.