Promienie nie tylko słoneczne – promienniki ceramiczne

Jednym z kluczowych czynników wpływających na komfort przebywania w miejscu pracy jest adekwatna temperatura. Oczywiście latem każdy pracownik włącza klimatyzację, a zimą – odkręca kaloryfer, jednak są takie zawody, których specyfika uniemożliwia ogrzanie się wyżej wymienionym sposobem, dobrym przykładem będzie tu pracownik hali lub magazynier.

Czym są promienniki ceramiczne?

promiennik ceramicznyOba te zawody mają ze sobą wiele wspólnego w kwestii ogrzania ich miejsca pracy, ponieważ zarówno magazyn, jak i hala to przestrzenie robocze pozbawione stałego dostępu do energii cieplnej. Czy istnieje jakiś sposób, aby ten problem rozwiązać? Okazuje się, że istnieje i wcale nie jest to nowy sposób. Mowa tutaj o czymś, co nazywa się promiennik ceramiczny. Urządzenie to swoją nazwę zawdzięcza podobieństwu działania ze sposobem generowania energii cieplnej przez Słońce. Chodzi oczywiście o przetwarzanie gazu w wysoką temperaturę, co znacząco podnosi komfort pracy w niedogrzanych miejscach. W wielu przypadkach kilka takich promienników całkowicie wystarczy, aby zwiększyć temperaturę w danej przestrzeni roboczej. Promienniki są również fantastycznym rozwiązaniem w kwestii doraźnych pomocy wymagających użycia odpowiedniej mocy energii termicznej. W wielu przypadkach, kiedy trzeba coś podgrzać lub nawet stopić promienniki mogą być doskonałym źródłem dodatkowej pomocy. Warto zatem mieć kilka z nich w zanadrzu, właśnie na takie nieoczekiwane problemy, których rozwiązanie w sposób konwencjonalny może przysporzyć nieco trudności.

Promienniki ceramiczne są wykorzystywane w przemyśle produkcyjnym od połowy XX wieku, co tylko udowadnia, jak skutecznymi i niezawodnymi są obiektami. Trudno wyobrazić sobie pracę w magazynie czy na hali produkcyjnej, w której brakuje odpowiedniego źródła ciepła, zwłaszcza zimą, kiedy to naturalna temperatura przestrzeni roboczej niebezpiecznie zbliża się do temperatury na dworze.