Projekt domu jednorodzinnego, czyli gdzie chcemy mieszkać w dzisiejszych czasach

Firmy deweloperskie działają obecnie na rynku bardzo prężnie. Ciągle słyszymy o nowych inwestycjach w naszej okolicy. Budują bloki, domy szeregowe, tzw. bliźniaki czy wolnostojące budynki. Rynek nieruchomości kwitnie. I kupców także nie brakuje. 

Domy jednorodzinne w Kielcach i nie tylko wciąż na czasie

złożone projekty domów jednorodzinnych w KielcachNajwięcej nowych inwestycji pojawia się oczywiście w dużych miastach i na ich obrzeżach, jednak ostatnio zauważyłam także wiele nowych nieruchomości w miejscowościach średniej wielkości. Na przykład specyficznym miejscem są Kielce. To miasto liczące około 200 000 mieszkańców. To całkiem spora aglomeracja, ale jednak nie jest to miasto zaliczane do największych w Polsce. W ostatnim czasie na obrzeżach Kielc bardzo silnie rozbudowano osiedla. Lokalni deweloperzy jeden przez drugiego wyszukują gruntów, zdobywają pozwolenia na budowę i szukają solidnych biur projektowych. Takie biura ostatnio szczególnie mocno reklamują się w zakresie domów. Często zauważymy w Internecie czy banerach reklamowych „złożone projekty domów jednorodzinnych w Kielcach” czy „indywidualne projekty domu w Kielcach”. Świadczy to o tym, że aktualny rynek tego potrzebuje i to jest teraz na czasie pośród inwestorów. Tworzy się osiedla domów jednorodzinnych, gdzie każdy ma swój własny kawałek przestrzeni, ale ma także sąsiadów i nie mieszka na odludziu. A dlaczego projekty są złożone? Otóż wynika to z coraz bardziej wymyślnych pomysłów klientów. Jedni wolą proste domy parterowe, jednak wielu jest takich, którzy marzą o domu z poddaszem, garażem, tarasem, a najlepiej jeszcze dobudówką na narzędzia. Deweloperom nie łatwo jest sprostać tak różnorodnym wymaganiom, dlatego też biura projektowe wykorzystując tę zmienność rynku, tak też się reklamują.

Rozejrzyjcie się w swoich miejscach zamieszkania. Czy rzeczywiście domy jednorodzinne przeważają teraz w inwestycjach? W moim otoczeniu jednak najwięcej powstaje domów szeregowych. Nie są one tak kosztowne jak te wolnostojące, a zwykle zapewniają prywatność i kawałek zielonej trawki.