Profesjonalny sprzęt studyjny

Każdy zespół muzyczny marzy o tym aby nagrać swoja płytę w profesjonalnym studiu nagraniowym. To właśnie w takim miejscu specjaliści od obróbki dźwięku dokonują cudów z nagraniami, które zespół nie byłby w stanie stworzyć w realu. Wykorzystują oczywiście do tego celu odpowiedni sprzęt i nagłośnienie.

Profesjonalny głośnik studyjny jest podstawą w każdym studiu

głośniki studyjneDo wyposażenia studyjnego należą oczywiście mikrofony, konsole miksujące, odpowiednie osłony dyfuzyjne i głośniki oraz słuchawki. Wszystko musi być oczywiście jak najwyższej jakości, gdyż amatorski sprzęt nie sprawdzi się tutaj w ogóle. Wysoka jakość idzie w parze z ceną, dlatego właśnie na studio nagraniowe nie jest stać każdego. Bardzo ważnym elementem w każdym studiu nagrań są głośniki studyjne, z których odtwarza się nagrywany dźwięk. Ten dźwięk musi być bardzo czysty, aby specjalista od obróbki dźwięku mógł uchwycić każdą, nawet najmniejszą fałszywą nutę w granej melodii. Tutaj znowu kłania się wysoka jakość użytych materiałów do głośników, która idzie w parze z renomą firmy, która te głośniki produkuje. Oprócz głośników w każdym studio centralną rolę pełni konsola miksująca, na której pracują specjaliści, aby uzyskać pożądany efekt. Współczesne konsole są bardzo skomputeryzowane i przypominają komputer, ale także nie może się w nich obyć bez tradycyjnych gałek i lampek LED. Całość dopełniają słuchawki i bardzo czułe mikrofony.

Każdy audiofil czułby się doskonale w studiu nagraniowym. Nie dość, że ściany studia wytłumiają wszystkie niepotrzebne dźwięki to jeszcze sprzęt, który się tam znajduje to z reguły najwyższa audiofilska półka, która często jest niedostępna dla przeciętnego człowieka. Niedostępna głównie oczywiście z powodów finansowych, gdyż taki sprzęt kosztuje majątek.