Pracuję jako księgowa

Ukończyłam studia z zakresu finansów i rachunkowości. Pisałam pracę o finansach spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, choć umiałam się zajmować także klientami indywidualnymi. Chciałam pracować w księgowości, bo bardzo mnie to interesowało. Lubiłam się uczyć, czytać kodeksy, a prawo stale się zmienia, więc trzeba być na bieżąco.

Księgowość jest interesująca

księgowa toruńJeszcze na studiach szukałam jakiś staży w biurach rachunkowych w Toruniu, bo tam studiowałam. Nie było to łatwe, bo mało kto przyjmował wtedy na naukę. Jednak już po studiach dużo łatwiej było mi znaleźć zajęcie jako księgowa toruń. Wtedy miałam już formalne wykształcenie, trochę doświadczenia i ukończonych kilka kursów. W międzyczasie dużo się dzieje, więc co jakiś czas trzeba iść na takie szkolenie, żeby wiedzieć jak się zmieniło prawo. Kodeksy często są niejasne, a na kursie można zadawać pytana, są też praktyczne zastosowania nowych przepisów. To najważniejsze w tej pracy. Na jednym z takich kursów poznałam swojego przyszłego pracodawcę, który był zaskoczony moją wiedzą. Dzięki temu ominęłam wiele rozmów kwalifikacyjnych, które nie przyniosłyby rezultatów. Z pewnością praca jako księgowa daje mi wiele satysfakcji. Mam okazję, żeby się rozwijać, a przy tym pracuję głównie przy spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością w których się specjalizowałam. Cieszę się, kiedy klient jest zadowolony z naszych usług, bo wtedy wiem, że wykonałam dobrą pracę. Szef tez nas wtedy chwali, jak dobrze coś zrobimy.

Na pewno księgowość nie jest zajęciem dla każdego, jednak ja się w tym sprawdzam. Nie przeszkadza mi praca w pojedynkę, w ciszy i spokoju. Mam przynajmniej spokój, nie jest to praca stresująca. Nie wyobrażam sobie trudnej pracy w korporacji przez dwanaście godzin dziennie.