Praca z firmą zajmującą się sprężarkami śrubowymi

Kilka lat temu szukałem pracy. Tak na prawdę oferty na rynku bywały różne, a ja nie wiedziałem do końca czego szukam. Pewnego dnia zadzwonił do mnie przyjaciel mojej rodziny i stwierdził, że firma w której pracuje poszukuje przedstawicieli handlowych.

Oferowałem naprawę oraz serwis naszych sprężarek 

naprawa i serwis sprężarek śrubowychTo stanowisko pracy było bardzo wymagające ale oferowano wysokie standardy, które kusiły. Uznałem, że zaryzykuję i umówiłem się z zarządem na rozmowę kwalifikacyjną. Tam podano mi stawkę, godziny pracy oraz zakres przyszłych obowiązków. Okazało się, że mam oferować rzeczy takie jak naprawa i serwis sprężarek śrubowych. Dodatkowo liczył się handel nimi. Dzień próbny nie poszedł mi najlepiej ale mój przełożony stwierdził, że mam potencjał na dobrego handlowca i zaoferował mi współpracę. Na dodatek zaprowadził do każdego działu gdzie mogłem zobaczyć na własne oczy jak wygląda naprawa i serwis naszych sprężarek. Po tym czekało mnie prawie tygodniowe szkolenie, które określało jak mam działać. Ten czas uważam za bardzo udany, ponieważ na prawdę sporo się nauczyłem i mogłem wyciągnąć z tego jak najlepsze wnioski. Nasz serwis działał prężnie dlatego w razie jakiś kłopotów z produktami działaliśmy natychmiastowo. Nasza firma posiadała zgraną ekipę, która zajmowała się naprawą i dojazdem do domów naszych klientów. Jeżeli chodzi o pracę w sektorze handlu to miałem mało sytuacji w których pracowałem terenowo. Jednak zdarzały się indywidualne spotkania z większymi firmami gdzie musiałem stawiać się osobiście.

Takie sytuacje były dla mnie bardzo stresujące ale uznawałem je jako nowe wyzwania, a nie przymusową pracę. Byłem zadowolony z tego co robię i jak to robię, ponieważ cały czas doskonaliłem techniki mojej pracy i stawałem się w niej coraz lepszy. Nawet przełożony widział ogromne postępy w wynikach.