Polimocznik – izolacja najwyższej jakości

Zabezpieczenie przed oddziaływaniem wody konieczne jest w wielu przypadkach, zarówno w budownictwie jak i w przemyśle. Izolacja i hydroizolacja dachów, fundamentów, zbiorników na ścieki czy odpady, hydroizolacja zbiorników wodnych i wiele innych, wszystko to miejsca, gdzie z powodzeniem możemy wykorzystać natrysk polimocznikiem. Materiał ten, dzięki swoim właściwościom, wykorzystywany jest w wielu branżach.

Właściwości i zastosowanie powłok z polimocznika

hydroizolacja polimocznikiemPowłoka polimocznikowa stosowana do wykonywania hydroizolacji, coraz częściej zastępuje włókno szklane. Materiał ten dzięki budowie łańcuchowej jest bardzo wytrzymały, a jednocześnie niesamowicie elastyczny. Hydroizolacja polimocznikiem jest zatem trwała, odporna na uszkodzenia mechaniczne, na ścieranie, jak również na działanie kwasów, zasad oraz wody. Materiał ten opiera się także działaniu ścieków i wody morskiej. Powłoka izolacyjna wykonana z polimocznika jest również niezwykle wytrzymała na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak oddziaływanie promieni słonecznych, czy gwałtowne i częste zmiany temperatury. Jeśli jednak zależy nam na trwałym, estetycznie wyglądającym kolorze, warto pokryć powłokę polimocznika preparatem zabezpieczającym przed blaknięciem koloru. Hydroizolacja polimocznikiem cechuje się także odpornością na grzyby, pleśń i bakterie, a dodatkowo bardzo szczelnie przylega do powierzchni dzięki doskonałej przyczepności do betonu czy stali. Materiał ten aplikuje się metodą natryskową, a zatem jest to sposób bardzo wygodny. Pamiętajmy jednak, aby uprzednio dobrze przygotować podłoże. Powierzchnia przed aplikacją musi być wolna od wszelkich zanieczyszczeń czy płynów, powinna być sucha i lekko szorstka.

Ten rodzaj izolacji wykorzystywany jest w wielu rozmaitych dziedzinach. W budownictwie najczęściej są to izolacje dachów, hydroizolacje ścian i fundamentów, ale także mostów i tuneli. Równie dobrze sprawdza się w studzienkach kanalizacyjnych czy oczyszczalniach ścieków. Ponadto doskonale zabezpiecza zbiorniki wodne (baseny, oczka wodne), jak również stosowana jest w motoryzacji (ochrona karoserii przed korozją, powłoka w zbiornikach paliwowych).