Polecana maść CBD

W internetowych sklepach konopnych możemy kupić dosłownie wszystko; od świec zapachowych, przez produkty lecznicze, na kosmetykach i specyfikach do pielęgnacji ciała skończywszy. Większość z nich jest skuteczna dzięki wysokiej zawartości kannabidiolu (CBD).

Stosowanie maści konopnej

maść z olejem konopnymNa samym początku, zaznaczyć należy, że produkty konopne pozyskiwane są z konopi siewnych, w związku z czym nie zawierają psychoaktywnego THC. Znajduje to także odzwierciedlenia w składzie maści na bazie oleju CBD. Co najważniejsze, jest ona w stu procentach naturalna więc może być stosowana również przez alergików oraz osoby z chorobami natury dermatologicznej. Maść z olejem konopnym CBD jest rekomendowana zwłaszcza w dolegliwościach mięśniowych, z uwagi na silne działanie przeciwzapalne. Po rozsmarowaniu i odczekaniu kilku minut, pojawi się również charakterystyczny efekt chłodząco-kojący, co stanowi niebywałą ulgę dla obolałych mięśni. Maść z olejem konopnym, bardzo często, jest stosowana przez osoby aktywne fizycznie, ale też i zawodowych sportowców, tak przed, jak i po treningu. Dodać również trzeba, że w sklepach konopnych dostępne są także specjalistyczne maści, o podwyższonej zawartości kannabidiolu i przeznaczone do walki z ciężkimi chorobami skóry, jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry czy też z mniej groźnymi, jak na przykład, pokrzywka dermograficzna. Gdy chodzi natomiast o ceny, to najtańsze maści konopne można kupić za kilkanaście złotych, natomiast te lepsze, to wydatek około 30-40 złotych.

Naturalne, konopne maści z olejem konopnym, charakteryzują się niezwykle tłustą konsystencją, przez co są bardzo wydajne. Sprawdzają się w konfrontacji z niegroźnymi dolegliwościami, jak i poważnymi, przewlekłymi chorobami natury dermatologicznej.